1

Заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий заявив про те, що в Рівненську область можуть бути спрямовані сили Нацгвардії, щоб врегулювати ситуацію з незаконним видобутком бурштину.

Він також заявив, що на даний момент момент у області працює оперативна група, а найближчим часом питання незаконного видобутку бурштину буде розглянуто на рівні Кабінету міністрів, інформує Корупція Інфо

"В області зараз працює оперативна група, а найближчим часом питання незаконного видобутку бурштину буде розглядатися в Кабінеті Міністрів України та на законодавчому рівні. Для вирішення цієї проблеми необхідна координація дій всіх відповідних структур, а не тільки правоохоронних органів", – розповів Яровий.

Раніше, 2 квітня на місці зіткнень між копачами бурштину та правоохоронцями в Сарненському районі Рівненської області перебувало кілька тисяч протестувальників.

30 березня в результаті зіткнення між незаконними видобувальниками бурштину та правоохоронцями семеро поліцейських потрапили до лікарні з тілесними ушкодженнями. Зокрема, поблизу Клесова майже тисяча чоловік перегородили дорогу для в'їзду в урочище Смітник. Старателі чинили опір, погрожували фізичною розправою, а в подальшому не дали поліцейським вилучити мотопомпи, перекривши проїзд до них автомобілям.

У зв'язку з цим голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе закликала скликати розширене засідання Ради національної безпеки та оборони для розробки комплексного плану боротьби з нелегальним видобутком бурштину.