Німці закликали розпустити НАТО, більш того – читачі Der Spiegel закликали США піти на поступки Росії щодо гарантій безпеки

Читачі німецької газети Der Spiegel закликали США та НАТО знайти компроміс із Росією щодо надання їй гарантій безпеки. Більшість користувачів зійшлися на думці, що саме Вашингтон має піти на поступки Москві.

Цікаво спостерігати, як читачі німецького видання під вигаданими нікнеймами доводять, що буквально треба “танцювати під дудку Кремля”.

“У кошмарі, що відбувається, винні американці. Щоб запобігти подібному в майбутньому, слід розпустити НАТО і створити в ЄС свою оборонну організацію”, – коментує якийсь Eugen_der_chinGisKahn.

Більше того, пропагандистський російський сайт РІА «Новости» так коментує ситуацію:

“В останні місяці відносини Росії та Заходу стали ще більш напруженими. Вашингтон та Брюссель звинувачують Москву у підготовці “вторгнення” в Україну і на цьому фоні посилюють присутність у Східній Європі.

У Росії відкидають усі претензії і нагадують, що Київ не дотримується Мінських угод: українська влада зосередила біля лінії дотику половину особового складу армії та обстрілює ополченців із забороненої зброї”.

Коментатор під ніком bukowski запитав, чому НАТО не може пообіцяти Росії не приймати в свої лави Україну.

“Як мінімум у найближчі п’ять-десять років? <…> НАТО могло б перечекати і подивитися, яким буде політичний розвиток такої нестійкої держави, як Україна”, – вважає він.

“США ігнорують проблему розширення альянсу. Дуже шкода, адже вони мали можливість залагодити всі конфлікти на Сході і врятувати людей від страждань”, – зазначив Mitte.

Більш того, у Білому домі відповіли на запитання, чи вступає відмова Німеччини надати зброю Україні в протиріччя з єдністю позиції західних країн стосовно Росії.

Речниця Білого дому Джен Псакі під час брифінгу заявила, що США впевнені у спільній із Німеччиною позиції щодо стримування войовничої риторики Росії.

«Найголовніше — це єдність проти войовничої риторики, нарощування військ та потенційного вторгнення Росії до суверенної держави — України. Ми дійшли висновку, що Німеччина значною мірою єдина з нами у цих зусиллях, як і інші європейські країни», — зауважила вона.

21 січня Німеччина отримала запит Естонії на схвалення поставок в Україну ПТРК Javelin та 122-міліметрових гаубиць. Схвалення Берліна на постачання гаубиць вимагалося тому, що їх випустили у НДР.

У той же день американська газета The Wall Street Journal із посиланням на джерела в урядових колах Німеччини та Естонії повідомила, що ФРН відповіла на запит відмовою. Міністр оборони Німеччини Крістіна Ламбрехт заявила, що країна не постачає Україні зброю через побоювання, що це може призвести до ескалації конфлікту з Росією.

Натомість міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що Берлін поставить Україні 5000 військових захисних шоломів. Україна вже деякий час просить у Німеччини про постачання озброєнь для захисту від можливого великомасштабного нападу Росії, включаючи бойові кораблі та зенітні системи.

У грудні 2021 року міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Німеччина блокує постачання зброї Києву через НАТО.

«Вони досі будують газопровід Північний потік-2 та одночасно блокують наше оборонне озброєння. Це дуже несправедливо», — сказав він.

За інформацією Bild, постачання зброї в Україну через НАТО блокувала колишня канцлер Ангела Меркель. Нідерланди стали на бік Німеччини на прохання уряду Меркель, оскільки Берлін нібито не хотів бути єдиним, хто виступає проти постачання.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок говорила, що Берлін підтримує ЗСУ медикаментами та допомагає лікувати українських солдатів, але дала зрозуміти — Німеччина не постачатиме Києву зброю.

Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що країна продовжить виступати проти постачання зброї в Україну. Більш того, стало відомо, що 7 лютого відбудеться зустріч Джо Байдена й Олафа Шольца, під час якої лідери США і ФРН обговорять ситуацію навколо України та спільні кроки для стримування агресії РФ.

Про це йдеться в офіційній заяві речниці адміністрації США Джен Псакі.

«Візит канцлера Шольца дає можливість підтвердити глибокі та міцні зв’язки між Сполученими Штатами й Німеччиною. Лідери обговорять спільну прихильність як поточній дипломатії, так і об’єднаним зусиллям щодо стримування подальшої агресії РФ проти України», – заявила Псакі.