Понад 100 українських туристів, які прилетіли з Балі, налаштовані сидіти в літаку до того часу, поки топ-чиновники не дозволять їм відправитися додому. Примусової обсервації через пандемію коронавірусу пасажири не хочуть.

Як повідомив один із туристів Володимир Балич, зараз на стоянці два літаки – по 30 й 80 осіб відповідно. Люди перебувають у важких умовах – без продуктів, туалету й свіжого повітря.

“Ми вилетіли з Балі в Катар, потім вже до Києва. Повинні були повернутися додому приблизно о 23:00 29 березня, а прилетіли тільки о 03:30 ночі. Наш літак затримували ще в Досі, просили підписати документи про добровільну обсервацію, але ми відмовилися. По прильоту співробітники Нацгвардії та аеропорту сказали, що ми повинні відправитися у готель “Козацький” на два тижні”, – розповів Володимира Балич.

За його словами, пасажири відмовилися від двотижневої обсервації й запропонували варіант самостійно відправитися на самоізоляцію, по своїх домівках. У відповідь їм знову сказали підписати документ, в якому йдеться, що всі повідомлені про причини і характер обсервації, про наслідки недотримання режиму і т.д.

“Нам запропонували два варіанти – готель “Козацький” та ще один, але точно не пам’ятаю назву, він вже ніби зайнятий. Проживання там буде для нас безкоштовне, але ось харчування за свій рахунок. Наскільки мені відомо, там недешево, що багатьом й не подобається… Зараз ми перебуваємо в літаку, просимо зв’язатися з нами когось із топчиновників, тому що місцеві правоохоронці просто виконують накази й не можуть приймати рішення”, – підкреслив Балич.

Також Тарас, один з пасажирів розповів «Страні», що відбувається зараз в Борисполі біля літака.

“Ми знаходимося в автобусі поруч з літаком. З другої години ночі ми тут. Чекаємо поки змором або силою виженуть інших пасажирів з літака. Водій сказав, що нас будуть везти в готель Козацький. Тут більше військових зі зброєю, ніж громадян. Таке відчуття, що ми терористи, а не люди, які прилетіли на обсервацію. Під конвоєм виводять кожного з літака і проводять до автобуса. Вони не мають на це право, але їм все одно. Нас в Досі змушували підписати папір про обсервацію. Говорили, якщо не підпишемо, то не привезуть в Україну. Ми не підписали, але прилетіли і все продовжилось тут. Умови нелюдські, воду випрошувати, туалети закриті. Відчуття, що ти на чужині. Невідомо коли це закінчиться. Думаю, що вони силою всіх заженуть на обсервацію, а медіа скажуть, що всі погодилися і задоволені. Ніяких переговорів немає, жорсткий ультиматум. Просто захоплення громадян України і все “.