Верховна Рада прийняла в другому читанні закон про прилеглу зону України, яким наділила прикордонників берегової охорони повноваженнями на відкриття вогню без попередження в разі відбиття атаки агресора. Відповідний законопроект №8361 підтримали 244 народних депутата.

Прилеглою зоною України називається зона відкритого моря, прилегла до територіального моря України та зовнішня межа якого знаходиться на відстані не більше 24 морських миль, відрахованих від вихідних ліній, від яких відміряється ширина територіального моря України.

Відзначається, що визначення морського кордону відбувається відповідно до міжнародних договорів України.

З метою порушення українських законів берегова охорона в прилеглій зоні може зупиняти судна, перевіряти їх, затримувати чи заарештовувати порушників. Якщо судно-порушник намагається сховатися, то українські прикордонники мають право переслідувати його до моменту, поки воно не увійде в територіальні води своєї держави. У разі затримання судна – українська сторона негайно повідомляє про це країні, під прапором якої знаходилося судно.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Законом визначається, в якому випадку прикордонники можуть використовувати зброю та озброєння своїх кораблів без попередження:

  • для відбиття збройного нападу та вторгнення на територію України озброєних військових груп і злочинних угруповань;
  • припинення збройних конфліктів та збройних провокацій;
  • для відбиття нападу (надання допомоги для відбиття нападу) на кораблі (катери) та судна Державної прикордонної служби України або інші судна України.

Варто нагадати, що 12 жовтня президент Петро Порошенко ввів в дію рішення РНБО щодо захисту від Росії на морі. Глава держави доручив провести морський кордон з РФ і оцінити вплив на навколишнє середовище від діянь Росії.