2,5 мільйона доларів, вилучених у 2011 році співробітниками ГПУ у тодішнього директора Державної служби зайнятості Володимира Галицького, перейшли до його дочки. Про це з посиланням на рішення Приморського райсуду Одеси від 15 вересня 2016 року, передає Корупція.Інфо.

Відзначимо, що Володимир Галицький – не просто відомий одеський бізнесмен, а легендарний представник 90-х.


Разом зі своїм братом Олександром вони почали займатися бізнесом ще в радянські часи, відкривши підпільні цехи. Потім почали вкладати гроші в активно прогресуючий будівельний ринок міста. Галицьких завжди пов'язували з криміналом, але ніяких конкретних звинувачень їм ніколи не висували.

Піком кар'єри Володимира стала посада директора Державної служби зайнятості з травня 2003 року по квітень 2005 року і з серпня 2006 року по 26 листопада 2011 року (перед тим він очолював департамент інвестиційного розвитку "Енергоатом").

26 листопада 2011 року Володимира Галицького затримали за підозрою в розкраданні бюджетних коштів в розмірі 70 мільйонів гривень, інкримінувавши йому також незаконне збагачення (ч.3 ст.368-2 КК України) та отримання великого хабара (ч.3 ст. 368 КК України) . Фактично йому, поряд з іншими чиновниками Держслужби зайнятості, ставилися махінації з фінансами, які виділяються в рамках програми створення нових робочих місць – йшлося про мільярди гривень.

В ході проведення слідчих дій у справі, у Галицького вилучили 3 кілограми золотих виробів, понад 2 мільйонів гривень, близько 1 мільйона доларів, понад 300 тисяч фунтів стерлінгів, близько 500 тисяч євро. Серед іншого, в одній з комірок в київській філії банку "Південний", орендованій на ім'я прийомної дочки чиновника, було вилучено 2,4 мільйона доларів.

Депозитний осередок в "Південному" був орендований 1 вересня 2011 року та оформлений на прийомну доньку Галицького, щоб уникнути можливої ​​конфіскації у кримінальній справі. Як встановив суд, в той же день падчерка "видала Галицькому та його підлеглим по роботі нотаріальну довіреність на право користування осередком".

Відзначимо, що за інформацією слідства, "відкат" у розмірі 20% від перераховуються сум співробітники Держслужби зайнятості отримували "безконтактно": гроші через співробітників банку потрапляли в депозитну комірку, звідки їх забирали співробітники Держслужби зайнятості. На оприлюднених в ЗМІ відеозаписах оперативної зйомки СБУ, датованих 19 вересня 2011 року, Галицький каже про якусь "нової касі", через яку передавали гроші.

У той же час, сам підозрюваний на суді стверджував, що частина вилучених грошей належить його нинішній дружині і прийомній дочці. Однак рідна дочка Галицького спростувала слова батька – вона представила в Приморський райсуд договір купівлі-продажу належала батькові квартири, на підставі якого 12 вересня 2011 року він отримав 3 мільйони доларів. Рідна донька стверджувала, що в осередку перебувала частина цих грошей, що належали особисто її батькові, а пасербиця – підставна особа, яка не має до них ніякого відношення.

Перед початком розгляду справи суддя Андрій Бойчук, враховуючи матеріальне становище позивача (рідної дочки Галицького), відстрочив оплату судового збору до винесення рішення. В ході слухань служитель Феміди встав на сторону заявниці, і заочним рішенням визнав за рідною донькою право власності на 2,4 мільйона доларів, які знаходяться на депозитному рахунку ГПУ. Про розподіл судових витрат в рішенні нічого не сказано.

Нагадаємо, в березні 2010 року Володимир Галицький в інтерв'ю виданню "Кореспондент" розповів, що у нього дві дочки. "Молодша дочка Діана закінчує середню школу в місті Одеса та готується до вступу до вузу. Старша дочка – співачка і балетна танцівниця, в даний час працює в Москві. Сценічний псевдонім – Рі, можна зайти на її сайт", – говорив він тоді.

У липні 2011 року в Монако автомобіль Bentley протаранив Aston Martin, Mercedes, Ferrari і Porsche. На початку вересня 2011 року з'ясувалося, що за кермом машини була Маргарита Смілянська-Галицька (співачка Рі). Тоді Володимир Галицький відхрестився від доньки. "Це ніяк не порушує чинне законодавство! Що дочка від моєї дружини, яка мені в общем-то, не рідна дочка, доросла людина, що живе в іншій країні, зустрічається там з олігархом, живе там з ним, він їй подарував цю машину. Яке це має відношення до мене, розкажіть? Взагалі ніякого! ", – заявив він. Через півроку ГПУ домоглася арешту на банківський рахунок, відкритий Галицьким в Монако. На рахунку лежав 1 мільйон євро. Подальша доля цих грошей невідома.

Додамо, що розгляд позову дочки Галицького в Приморському суді проводилося в рекордно стислі для українського правосуддя терміни. Справа була прийнята до розгляду 12 вересня, а остаточне рішення винесено вже через три дні. При цьому, як сказано в рішенні, відповідачка про місце і час розгляду справи була повідомлена, на засідання не з'явилася, клопотань не заявляв і заперечень на позов не подавала.