Президент Петро Порошенко присвоїв патріарху Київському Філарету (Михайлу Денисенку) звання Герой України з врученням ордена Держави. Відповідний указ президент підписав 8 січня.

"Ще не придумано тої міри, якою можна виміряти внесок патріарха Філарета в боротьбу за власну помісну церкву. Він був, є і залишається духовним лідером української церкви, духовним лідером українського народу. Ось чому прийняв рішення присвоїти йому звання Герой України", – повідомив Порошенко у Facebook.

Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам

Звання Герой України Філарет удостоєний за видатну історичну роль у становленні незалежної Православної Церкви України, діяльність, спрямовану на відродження духовності українського народу, піднесення авторитету православ'я, утвердження ідеалів милосердя і міжконфесійної злагоди.

Нагадаємо, у 60-х роках минулого століття Філарет став архієпископом Православної Церкви у підпорядкуванні Московського Патріархату. А на початку 90-х – очолив незалежну від Москви Українську Православну Церкву Київського Патріархату. 

Вже цього місяця, а саме 23 січня, священнослужитель відзначатиме своє 90-річчя.

Додамо, що Почесний патріарх Православної церкви України Філарет переконаний, що ПЦУ набуде статусу патріархату після об’єднання з усією колишньою Українською православною церквою Московського патріархату і після визнання її автокефалії усім світовим православ’ям.

Зазначається, що за словами патріарха Філарета, в Україні продовжує існувати Московський патріархат і "треба об’єднатися з ним, та це не так просто".

"Тому треба мати мудрість, треба мати терпіння, бути наполегливими і знати дорогу, якою ми повинні йти. А яка дорога наша? Перше – об’єднати українське православ’я в одну Українську православну церкву", – сказав Філарет.

"Друге – щоб всі православні церкви, не тільки Константинопольський патріархат, а й всі інші, визнали автокефалію помісної Православної церкви України", – додав він.

За його словами, поки що є такі церкви, які, знаходячись під впливом Москви, не хочуть визнати Українську церкву автокефальною, але додав, що впевнений у тому, що її визнають всі.

"Як у 1992 році мало хто вірив, що може бути Українська церква автокефальною, – а вона такою стала", – додав патріарх.