Залежність часу виходу на пенсію від розміру страхового стажу відновить справедливість у системі пенсійного забезпечення. Про це повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає Корупція.Інфо

Популярне: «Троянська кобила», яку Вітя Медведчук одягнув у вишиваночку». Фаріон розповіла, що вона думає про Савченко! Не давайте читати це дітям!

Залежність часу виходу на пенсію від розміру страхового стажу є одним з ключових положень проекту пенсійної реформи. Сьогодні пенсія в 60 років призначається за наявності страхового стажу 15 років. Нагадаємо, вік виходу на пенсію для чоловіків складає 60 років, такий же пенсійний вік для жінок (60 років) встановиться в 2021 році.

За умовами пенсійної реформи, з 60 років пенсії призначатимуться за наявності 25 років страхового стажу. Ця норма повинна запрацювати з 1 січня 2018 року. Далі, протягом десяти років, щорічно буде додаватися по одному році, тоді максимальний страховий стаж становитиме 35 років.

"Для того, щоб людина могла брати участь у системі пенсійного страхування, достатньо мінімального стажу – 15 років, – пояснив у телеефірі міністр соціальної політики України Андрій Рева. – Сьогодні ж повний стаж становить для жінок – 30 років, для чоловіків – 35. Але той, хто сплачує внески в Пенсійний фонд 15 років, і той, хто платить протягом 35 років не можуть бути в однакових умовах. Це не справедливо. Тому той, хто буде мати повний страховий стаж, буде виходити на пенсію в 60 років; не повний (від 15 до 25) – отримувати пенсію до 63 років і мінімальний – це 15 років стажу – буде мати право на пенсію у 65 років".

Для тих, хто офіційно не буде мінімального стажу, передбачена соціальна допомога від держави у віці 65 років.