В Україні з другої спроби Юрія Вітренка спроють назначити міністром енергетики. Раніше він очолював відомства на правах виконуючого обов’язки, а до цього працював топ-менеджером “Нафтогазу”.

Відповідне рішення 28 січня з ініціативи прем’єрміністра Дениса Шмигаля розгляне Верховна рада. Засідання парламенту буде транслювати на офіційному сайті відомства. Всього за місяць Вітренко встиг:

  • скасувати пільгові тарифи на електроенергію;
  • заморозити ціни на газ до кінця опалювального сезону на рівні 6,99 грн за кубометр;
  • залишити постачальників тепла і гарячої води зі “старими” тарифами.
  • запропонував знову купувати газ у “незалежних компаній” в Росії.

Ще 17 грудня Раді не вистачило 40 голосів для призначення Юрія Вітренка віцепрем’єр-міністром – міністром енергетики. Раніше профільний комітет відхилив його кандидатуру. Однак відразу після цього Кабінет міністрів на своєму засіданні призначив Вітренка першим заступником міністра енергетики та він автоматично отримав статус в.о. глави відомства.

Сам колишній менеджер “Нафтогазу” під час свого виступу в Раді заявив, що йому запропонували посаду, враховуючи його ефективну роботу в НАК. Варто відзначити, що збитковим “Нафтогаз” став, зокрема, в результаті роботи самого Вітренка (за 9 місяців 2020 року збиток склав 600 млн доларів).

Незважаючи на збитки “Нафтогазу”, у бюджеті знайшли понад 200 млн грн на виплату премії для Вітренка. Водночас у головному фінансовому документі не заклали гроші для потрібного підвищення зарплат медикам.

Другу частину своєї премії в розмірі понад 94 млн грн (на момент призначення виплати еквівалент 4 млн доларів) колишньому менеджеру не виплачували майже протягом року. Однак напередодні погодження його кандидатури на позицію міністра енергетики питання розв’язалося. Втрутився Офіс президента – і гроші відразу ж знайшлися.

І це в умовах, коли Кабінет міністрів не знайшов грошей ні на підвищення мінімалки з липня 2021-го до 6,5 тис. грн, ні на підвищення окладів учителів, як це планували раніше, ні на підвищення зарплат медиків, як того просив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Зазначимо, що водночас українські лікарі в середньому заробляють близько 8 тис. грн. Тобто замість одного Вітренка можна було виплатити середню зарплату 25 тисячам лікарів!