150415200414_yuriy_sova_624x351_bbc

Боєць 80-ї бригади Юрій Сова, який місяць перебував у полоні сепаратистів, розповів, як на його очах один з польових командирів самопроголошеної «ДНР», росіянин так званий «Моторола» стратив військовослужбовця 90-го окремого аеромобільного батальйону 81-ї десантно-штурмової бригади Ігоря Брановицького.

Про це Юрій Сова розповів в інтерв’ю ВВС Україна.

За словами військовослужбовця, він та інші «кіборги» потрапили у полон після підриву нового терміналу Донецького аеропорту в січні 2015 року. Спочатку полонених били, а потім допитували. По запитаннях військовослужбовці зрозуміли, що серед сепаратистів були росіяни.

Полонені бійці

«Ігорю дісталося найбільше, тому що зізнався, що він кулеметник. Йому зламали багато кісток. Прийшов медик, перебинтував його і викликали «швидку». Тоді зайшов «Моторола». Подивився на нас усіх, ми вже сиділи під стінкою. А Ігор лежав за два-три метри від мене. «Моторола» підійшов, попитав: «Шо за тєло». Йому сказали, що викликали «швидку». Тоді він ще подивився, сказав, «щоб не мучився, бо не доживе до лікарні», дістав ТТ (модель пістолета, – ред.) і пустив йому дві кулі в голову», – розповів Юрій Сова.

За його словами, Ігор Брановицький був ще живий, і якби його відвезли до лікарні, то ще могли б врятувати. «Але казали, що так «Моторола» нібито проявив милосердя. Він також казав нам: «Не дивіться, що я такий добрий, я можу будь-кого з вас застрелити», – сказав Юрій Сова.

Він також зазначив, що Ігор Брановицький відмовився вийти з аеропорту, коли була така можливість, і залишився допомагати пораненим.

Юрій Сова розповів, що після допиту і катувань полонених привезли в будівлю донецької СБУ, де тримали у підвалі. Тут полонених більше не катували, але тиснули морально.

«Пропонували: якщо візьмеш пістолет і застрелиш свого, то не будуть бити і відпустять додому. Такі люди знаходилися. В інтернеті є відео. Я стою спиною, а біля мене на колінах стоїть один хлопець, а інший ніби стріляє в нього. Але там патрона не було, його обдурили. Так вони перевіряли психіку людей, хто зламається», – розповів військовослужбовець.

Похорон Ігоря Брановицького