Ще два роки тому журналісти упіймали провідного львівського комунального перевізника АТП-1 на зловживаннях, махлярстві майном, пальним і грішми. Проти його керівництва навіть відкрили кримінальні справи. Але міський голова Андрій Садовий досі високо оцінює діяльність підприємства. Ба більше: він провів сина очільника АТП-1 до Верховної Ради за списками «Самопомочі», передає Корупція.Інфо з посиланням на Zik

Ще три роки тому журналісти зняли будинок керівника львівського комунального АТП-1 Михайла Сидоровича в рамках розслідування зловживань в діяльності найбільшого автоперевізника Львова. У кадр потрапили недешеві автівки й розкішний маєток в одному із найпрестижніших районів міста. А поруч – і колишнє помешкання мера Андрія Садового.

Комунальне автотранспортне підприємство АТП- 1 є найбільший перевізником у Львові, який напряму підпорядковується чиновникам з міськради. А його директор – Михайло Сидорович –  креатурою мера Андрія Садового. Адже саме він лобіював призначення Сидоровича на посаду директора АТП.

Невдовзі журналісти вирішили просто проінспектувати його роботу. Та уже перші результати шокували настільки, що матеріали розслідування було вирішено негайно передати до фінансової інспекції. Взялась за перевірку підприємства та його керівника і спеціальна депутатська комісія міськради.

«Ми виявили дуже серйозні порушення на десятки мільйонів гривень. Закупівля палива відбувалася без тендерів. До того ж, нинішній директор Сидорович закуповував паливо в тій фірмі, в якій раніше працював», – наголошує депутат ЛМР Валерій Веремчук.

«Крім того, підприємство закупило вживані автобуси, різних моделей і різних марок. Вони всі стояли під плотом ремонтної бази. Це були, фактично, кошти викинені на вітер», – додає його колега, депутат ЛМР Юрій Мартинюк.

Тож депутати були впевнені: Садовий повинен покарати винного. Натомість мер вирішив не помічати порушень і зловживань.

«Таким чином ми створювали свою частину на ринку. Якби ми не купили автобусів, ситуація була б значно гіршою. На сьогодні немає жодного суду, який сказав би, що директор чи працівники вчинили хоча б якісь порушення. Сидорович витратив значну частину свого життя, щоб створити комунальну установу. Він зробив її якісною», – переконував Садовий.

І це при тому, що фінінспекція довела: лише на закупівлі вживаних автобусів комунальне підприємство «нагрілося» щонайменше на два мільйони гривень. Та є й інші способи перекласти гроші з міського бюджету до приватних кишень.

«Необлікована готівка, яка ходить у перевізників, зокрема в АТП-1, оцінюється експертами в 600 мільйонів гривень на рік. І в цій каламутній водичці набагато легше ловити рибку», – зазначає Веремчук.

Та Сидорович керує підприємством, як і керував. А мер на скандальні свідчення й далі заплющує очі.

«Я не маю довіри до цього акту фінінспекції. Довіра до результатів розслідування тимчасової депутатської комісії у мене також на рівні плінтуса», – заявив журналістам Садовий.

Тож замість кари керівник АТП отримує бонус. Садовий, фактично, дарує його сину депутатський мандат, проводячи молодшого Сидоровича під прапором «Самопомочі» до Верховної  Ради.

Ще у 2013-му році журналісти добились відкриття аж трьох кримінальних проваджень за матеріалами перевірки скандального АТП. Та на сьогодні залишилось лише одне, з яким правоохоронці зволікають майже два роки. А прокуратура вмила руки, віддавши матеріали на розслідування міліції. Тож місцеві депутати мають щодо правоохоронців та мера чимало підозр.

«Прокуратура стоїть «в долі» із Андрієм Івановичем і підтримує йому дах, під яким мер почувається досить комфортно. І не боїться далі обкрадати нашу громаду», – впевнений активіст ГО «Вартові Закону» Віктор Чарномський.

У свою чергу журналісти втановили: з часу відкриття проваджень й до нині деякі прокурори добились значного покращення своїх житлових умов. За три роки міськвиконком на чолі з Садовим виділив співробітникам прокуратури аж 32 квартири. До того ж, житло слугам закону виділили у фешенебельних новобудовах. Та й площі квартир немалі – є серед них і по 100 метрів квадратних.

«Уявіть, я обласний прокурор, розподілив квартири по своїх працівниках. То я не впевнений, що вони йому за це не віддячили. І я не впевнений, що обласний прокурор, в свою чергу, не віддячив за це Садовому», – припускає активіст ГО «Вартові Закону» Юрій Хохлов.

До того ж, здебільшого квартири отримують правоохоронці – міліціонери чи прокурори. В той час як прості львів‘яни на квартирній черзі стоять десятки років.

«Це один ланцюг. Адже всі силові структури, так би мовити, виходять купленими. Тож нічого не будуть мати проти», – наголошує Хохлов.

А тим часом дружба Садового з директором АТП-1 Сидоровичем міцнішає з кожним днем. Нещодавно мер попросив депутатів виділити з міського бюджету на це підприємство знову чималеньку суму – з гаманця громади Львова.

«Безпосередньо в сесійній залі виникла цифра – ще 17 мільйонів . Аргументація – кошти потрібні на закупівлю автобусів для АТП-1», – розповів Мартинюк.

Тим часом у Львові вже перефразовують гасло, з яким мер так наполегливо і вправно завойовував довіру містян і, вочевидь, планує завойовувати далі.

«Візьми і вкради. Це ті європейські цінності, які Садовий і «Самопоміч» поширюють Україною. На експорт, так би мовити, від нашого столу – вашому», – іронізує активіст ГО «Вартові Закону» Казимир Фружинський. 

 

 

https://youtu.be/kQuWaul34Gc