Депутат Мінської міської ради Ольга Тесакова просить відкликати її через неможливість допомогти невинно постраждалим громадянам від дій силовиків.

Про це вона заявила у відеозверненні, поширеному в мережі.

«Я депутат Мінської міської ради депутатів по Дзержинському виборчому округу №23 Тесакова Ольга Дмитрівна через події в нашій країні місяць тому я написала заяву про дострокове складення повноважень. Цього виявилося недостатньо », – розповіла Ольга.

«В рамках білоруського законодавства, яке діє тільки в необхідних для цього ситуаціях, депутат може достроково скласти повноваження в разі хвороби, за рішенням суду у результаті кримінальної справи або шляхом відкликання, ініційованого виборцями. При цьому відгук повинен мати під собою чіткі підстави і прецеденти невиконання звернення громадян», – пояснила відмову міськради в її бажанні скласти повноваження.

«Я вважаю, що в поточних обставинах інформаційний порядок насильства, вчиненого над мирними громадянами, неможливо перебити ремонтом лавочок або відкриттям нового дитячого садка. Безпека, право на унікальність, справедливість і чесність – це ті речі, які на сьогодні мають визначати ККД депутата. Перебуваючи при здоровому розумі, тверезій пам’яті і не під тиском я визнаю свою неспроможність як депутата. Свою нездатність допомогти всім невинно постраждалим і засудженим під час акцій і маніфестацій. Якщо ви згодні зі мною, якщо ви вірите, так само як і я, що 2 + 2 = 4, а не 5, ви знаєте, що робити. Живе Білорусь », – пояснила свою позицію депутат.

17 серпня 2020 року Ольга Тесакова написала звернення на ім’я голови Мінгорсовета з проханням достроково скласти з неї депутатські повноваження. Своє рішення вона обґрунтувала неможливістю залишатися депутатом в ситуації, що склалася в країні.

Ольга Тесакова була обрана в Мінську міську раду у 2018 році і в свої 22 роки стала наймолодшою ​​депутаткою в раді. На той момент вона була студенткою магістратури економічного факультету БДУ і була відома як член координаційної ради при БГУ.

У свою чергу, телеграм канал Нехта пише:

ПРОТЕСТ не злився!

Після «Маршу Героїв» на Дрозди минулої неділі ми порахували кількість пройдених кілометрів, і вони виявилися рекордними. А адже багато дуже хвилювалися, що цієї неділі більшість мінчан візьме перепочинок.

Цього чекали і окупанти. За нашою інформацією, перед ними поставили ультимативне завдання з припинення протестів. А то їх господар вже більше місяця твердить, що на вулиці більше ніхто не вийде.

З цієї причини вони весь тиждень вторгалися в райони і двори, проводили масові затримання на жіночому марші в суботу. Сьогодні в Мінську стягнули куди більше сил, ніж раніше. Поставили в охорону навіть вбивць з «Алмаза», а з бійців СОБР зробили «тітушек».

Ми побоювалися, що людей може вийти зовсім небагато і все закінчиться масовими затриманнями, тому вирішили поганяти силовиків по всьому місту. АЛЕ ВИ ВПОРАЛИСЯ З ЦИМ КУДИ КРАЩЕ! Ви б чули, як істерили силовики в своїх раціях!

Ми з захопленням дивилися на те, як стотисячна колона спритно обходить всі кордони. І за підсумком затриманих в рази менше, ніж в минулі рази, незважаючи на стягування всіх сил до Мінська. Правда, над безпечним відходом треба буде ще попрацювати.

БРЕСТ, ГРОДНО, ЛИДА, Солігорськ, ГОМЕЛЬ, МОГИЛЬОВ, КОБРИН, Новогрудок, Жодіно, ВІТЕБСК І ВСІ-ВСІ! ВИ НЕЙМОВІРНІ! Сьогодні регіони крім великої кількості людей показали майстер-класи, як проганяти лошків-петушків і відбивати своїх. Це було неймовірно!

На цьому тижні весь цивілізований світ остаточно визнав узурпатора нелегітимним. Тіхановська і Координаційна рада названі законними представниками волі білоруського народу. Навіть його союзник Путін змушений постійно нагадувати про швидку зміну Конституції і натякати на дострокові вибори.