Військовий оглядач групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець розповів, що на Мелітопольському напрямку окупанти продовжують оборонятися, докладаючи значних зусиль, щоб повністю зупинити просування передових підрозділів ЗСУ з дирекції с.Роботино – с.Новопрокопівка, а також у напрямку с.Вербове.

З цією метою протягом двох останніх діб командування противника організувало і провело дві послідовні контратаки “у фланг” наступного тактичного угруповання ЗСУ, але в обох випадках росіян спіткала невдача.

За словами експерта, в районі села Копані противнику хоч і вдалося просунутися в низині десь приблизно на 1 км, але на цьому його досягнення і закінчилися, і його контратакуючі підрозділи змушені були зупинитися, а потім навіть відійти на вихідні рубежі. У районі с. Новопокровка сталося майже те саме, супротивникові хоч і вдалося відтіснити ЗСУ безпосередньо з села, але прорватися до берега річки Конка він не зміг, більше того, потрапивши під масований вогневий вплив української артилерії, був змушений залишити північну частину населеного пункту.

“Загалом, ця серія контратак противника на даному напрямку так і не досягла своєї мети – ЗСУ не зупинилися. Вже через добу після її початку, передові підрозділи ЗСУ не тільки не зупинилися, а й просунулися у бік с.Роботине та с.Вербове у середньому на 1-1.5 км. На даний момент противник намагається не допустити подальшого просування передових підрозділів ЗСУ безпосередньо до околиць с. Роботине, яке перетворене ними на своєрідний вузол оборони”, – пише Костянтин Машовець.

Військовий оглядач також зазначив, що напряок на с.Вербове з боку окупантів прикритий кількома ротними опорними пунктами (РОП), зайнятими підрозділами 22-ї окремої бригади спеціального призначення. Відразу за ними, на північ від с.Вербове, простяглися перші укріплені позиції головної лінії оборони противника.

“У даному контексті, гадаю, варто зазначити, що на цій ділянці передові підрозділи ЗСУ просунулися загалом за перші початкові 2 тижні наступу не менш ніж на 3.5 км і знаходяться за 2.5-3 км від північної околиці с. Вербове”, – додав експерт.

Костянтин Машовець прогнозує, що найближчим часом ми почуємо про звільнення ще одного села на Бердянському напрямку. Він також зауважив, що у районі Новопокровки (напрямок Оріхів – Пологи) передові контратакуючі підрозділи противника було повністю зупинено Силами оборони.

“В районі Бахмуту противник, очевидно, готує контр-атакуючі дії в районі Кліщіївки…На Лиманському напрямку, російське командування прагне скористатися своїм нещодавнім успіхом в районі Серебрянського лісництва, намагаючись організувати одночасні атаки у бік с. Серебрянка (з боку с. Кузьмине) та с. Григорівка (з боку с. Шипилівка, вздовж лівого берегу р. Сіверський Донець)”, зазначив Костянтин Машовець.

Протягом тижня російські окупанти намагалися відновити наступальні дії на східному напрямку.

На Мелітопольському напрямку протягом тижня Сили оборони України продовжували наступальні дії.

Про це під час брифінгу повідомив заступник директора Департаменту планування застосування Головного управління Національної гвардії полковник Микола Уршалович.

“На Мелітопольському напрямку протягом тижня підрозділи Національної гвардії спільно з іншими складовими Сил оборони продовжували наступальні дії. Також визначені підрозділи здійснювали фортифікаційне обладнання досягнутих рубежів та вели розвідку і розмінування у смугах виконання подальших завдань”, – повідомив він.

Уршалович також зауважив, що протягом тижня основні зусилля окупаційних військ були зосереджені на спробах відновлення наступальних дій у східній операційний зоні з метою відволікання резервів Сил оборони України на тлі триваючого контрнаступу.