Президент України Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі.
Цей документ вже охрестили історичним для України.
Прем’єр України раніше розповів, що розраховує на невідкладне ухвалення рішення про вступ України до ЄС за спецпроцедурою.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розраховує, що рішення про вступ України до ЄС за спеціальною процедурою буде ухвалено невідкладно.
“Українці давно довели, що всі ми — невід’ємна частина європейської спільноти. Настав час закріпити це на папері. Україна подає заявку на вступ до ЄС за спеціальною процедурою”, – написав він у Телеграм-каналі.
Шмигаль зазначив, що ухвалити Україну до Євросоюзу за новою особливою процедурою в неділю після розмови з ним запропонував прем’єр Словаччини Едуард Гегер.
Також уночі президент України Володимир Зеленський розмовляв із президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.
“Дії загарбника отримали небачений опір. Українці вже давно зробили свій цивілізаційний вибір. Ми розраховуємо, що рішення буде ухвалено невідкладно. Як зазначив президент, це і можливо, і справедливо”, – підсумував Шмигаль.
Щобільше, Прем’єр Чехії підтримав ідею вступу України в ЄС за спецпроцедурою.
Прем’єр-міністр Петр Фіала заявив у понеділок, що підтримує зусилля України щодо вступу до Європейського Союзу.
Про це, пише “Європейська правда”.
За словами Фіали, необхідно дати чітко зрозуміти, що Україну вітають у європейській спільноті демократичних країн.
“Хоча я прихильник стандартних процедур, ми зараз не в стандартній ситуації”, – сказав Фіала.
Раніше президент Володимир Зеленський закликав Євросоюз невідкладно прийняти Україну за новою спеціальною процедурою.
Президент України Володимир Зеленський закликав Євросоюз невідкладно прийняти Україну за новою спеціальною процедурою.
Про це він сказав у зверненні 28 лютого.
“Вчора я говорив з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн про подальші, ще більш сильні кроки. Європейці усвідомлюють, що наші солдати борються за нашу державу і всю Європу, за мир для всіх країн Європейського Союзу… І це дає нам повне право зробити наступне.
Ми звертаємося до Європейського Союзу щодо невідкладного приєднання України за новою спеціальною процедурою. Ми вдячні партнерам за те, що вони поряд з нами. Але наша мета – бути разом з усіма європейцями і, головне, бути на рівних. Я впевнений, що це справедливо. Я впевнений, що ми на це заслужили. Я впевнений, що все це можливо”, – заявив Зеленський.
Нагадаємо, напередодні президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що вважає Україну “однією з нас” і хоче бачити її у ЄС. Попри це, вона не стала уточнювати, якими є шанси України на вступ до ЄС, особливо за прискореною програмою.
Останніми днями кілька країн закликали надати Україні перспективу членства, а Словаччина запропонувала створити спеціальну процедуру для приєднання України до ЄС.
Словаччина пропонує ЄС створити нову спеціальну процедуру для приєднання України до Європейського Союзу, щоб у майбутньому допомогти Україні стати на ноги і відновитися після війни.
Про це в інтерв’ю Politico заявив прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хегер.
Лідер Словаччини висловив жаль із приводу бомбардувань Росією цивільних в Україні та наполягав на створенні нової процедури членства в ЄС для Києва.
Президент України Володимир Зеленський у минулі вихідні виступив з публічним зверненням з приводу вступу України до ЄС, заявивши, що зараз вирішальний момент для ухвалення рішення про це. Словаччина, яка межує з Україною, виступає за те, щоб заклик Києва у Євросоюзі сприйняли серйозно.
“У четвер вранці ми прокинулися в новому світі”, – сказав Хегер. Він пояснив, що у зв’язку з війною Європі зараз необхідно подати Києву сигнал.
“Вони борються за себе, вони борються за нас – вони борються за свободу. Ми повинні розуміти, що вони захищають нашу систему, наші цінності, і ми маємо бути разом із ними. Тому немає часу вагатися з цього приводу”, – сказав Хегер.
Прем’єр-міністр Словаччини пропонує, щоб для України створили абсолютно новий підхід інтеграції в ЄС – “цілком новий шлях” для держави, яка пройшла через війну і “хоче стати частиною Європи”.
Хегер вважає, що цей підхід повинен містити також допомогу у відновленні України.
“Ми маємо допомогти їм стати на ноги, і ми маємо придумати нові інструменти”, – сказав він, висуваючи ідею створення фонду відновлення України.
Хегер підкреслив, що Росія націлилася на українську інфраструктуру під час вторгнення, тому “потрібно буде вкрай багато інвестицій, щоб привести країну в ту форму, в якій вони були тиждень тому”.
Хегер додав, що очікує на “спрагу реформ в Україні як ніколи раніше”.