Схоже, ЗСУ готуються знищити весь арсенал авіації РФ. Наші воїни вже можуть похвалитись великим списком ліквідованих ворожих літаків, зокрема А-50, Іл-22, Іл-76, Ан-124, Ту-22, Ту-95, Су-34 та багато інших.
Крім того, ЗСУ 31 січня успішно завдали удару по аеродрому «Бельбек» у тимчасово окупованому Криму. Це призвело до знищення пункту зв’язку, що вплинуло на роботу авіації.
Про це в ефірі телемарафону повідомила начальниця Об’єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.
Вона також зауважила, що робота по аеродромах та летовищах триватиме й надалі.
Ворог вже зрозумів, що втрата авіації на Херсонському напрямку – цілком реальна загроза. Окупанти вже втратили три борти Су-34 та повітряні пункти управління. Після таких суттєвих втрат, ворог намагається залітати з акваторії Чорного та Азовського морів, щоб визначити безпечний для себе рубіж.
Гуменюк пояснила, що на Півдні окупанти запускають керовані авіабомби з авіації на відстані 60–70 кілометрів, яка далі летить за заданим маршрутом самостійно. Таким чином, ворог не ризикує.
«Виходячи з цих параметрів, ворог намагається зараз приміряти, звідки може атакувати. Очевидно, що вони вишукують нові рубежі пусків, тому що розуміють – загальна перевага у повітрі залишається за ними, але небезпека знищення їх літаків з нашого боку теж дуже висока», – зауважила Гуменюк.
Коментуючи наслідки ударів по аеродрому «Бельбек» в тимчасово окупованому Криму, Гуменюк зауважила, що поки наслідки не такі відчутні, як хотілося б. Проте, відсутність злагодженої роботи та високої активності ворожої авіації, у тому числі і тактичної, свідчать про успішне знищення командного пункту. Тепер відбувається переорієнтація ворожого військового керівництва на інші пункти базування.
«Ми розуміємо, що на території Криму багато таких місць. І кожне місце, де базувалися раніше й наші повітряні підрозділи, буде зачищено, щоб вони могли туди повернутись», – наголосили в ОК «Південь».
Також, варто додати, що російська авіація перебуває в дуже складній ситуації. Одна з причин — Росія не може ремонтувати літаки. Країна-агресор відчуває проблеми з технічним обслуговуванням літаків через санкції, запроваджені через розв’язану РФ війну проти України.
Про це заявив авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко.
“Вони вже давно валяться з неба. Річ у тому, що поки валяться дрібні літаки. Я досліджував рапорти Росавіації про інциденти торік, так там щомісяця розбивався один Ан-2 і раз на два місяці розбивали вертоліт типу Мі-8. До того ж так, що вщент і дуже часто з жертвами. Торік було розбито два великі літаки. Один відомий — сів у Свердловській області, другий просто згорів у порту в Китаї — Ту-214. Це літак, який Росія збирається запускати в масове серійне виробництво”, — сказав він.
Авіаексперт констатував, що з часом, через те, що буде критична нестача запасних частин, літаки у РФ будуть просто приземлені.
“Поки що можна експлуатувати, поки що можна займатися мародерством, “канібалізмом” — знімати з одних літаків і ставити на ті, що літають. Але там іноді такі елементи, наприклад, як лобове скло виходить з ладу. Якщо зняти з одного літака лобове скло і поставити на інший, то це вже вічна стоянка. Є критичні елементи. І щодо двигунів те саме — є купа критичних елементів, які без виробника ніяк. На 3D-принтері його не надрукуєш”, — резюмував Валерій Романенко.