Пенсійний фонд України розповів про те, що люди, які з тих чи інших причин втратили право на отримання пенсії, можуть її відновити, передає Корупція.Інфо

Популярне: Протипоказання до вакцинації проти кору: МОЗ повідомило, кому не можна робити щеплення

«Відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсія виплачується щомісяця, в термін не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом міністрів України», – розповіли представники Фонду.

Однак територіальні органи ПФ можуть прийняти рішення про припинення виплати пенсії в тому випадку, якщо людина не отримує призначену пенсію протягом шести місяців поспіль. Так само і рішення про відновлення виплати протягом 10 днів приймає територіальний орган.

Але для цього потрібно подати заяву про відновлення виплати, яке подається особисто пенсіонером. Для цього воно повинно бути подано в орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.

Але в ПФ підкреслили той факт, що заява про поновлення пенсійних виплат за дорученням не передбачено чинним законодавством.

Згідно з чинним законодавством, відновити пенсію ПФ може не більше ніж за 3 роки до дня звернення за отриманням виплат.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Кабмін затвердив порядок нарахування тимчасової державної соцдопомоги тим, хто досяг пенсійного віку, але не має права отримувати пенсію.