Володимира Зеленського запитали про долю “дівчини з собачкою” – українки, яку все ще не забрали з Китаю, так як тварин не випускають з країни. А без свого вихованця дівчина їхати відмовилася. Декілька тижнів тому їй особисто дзвонив Зеленський і обіцяв допомогти.

Але днями дівчинка сказала, що з нею ніхто не зв’язувався.

У Зеленського запитали – чому він не допоміг дівчині. Президент послався на складність ситуації.

“Ми повинні розуміти, що в Китаї залишилася не тільки дівчинка з собачкою, там дуже багато українців. На мій жаль, багато хто з них хочуть там залишитися. Це їхній вибір. Люди, які зараз згодні приїхати, це дві людини. Розумієте, яка складна у нас професія? “, – поставив президент зустрічне запитання журналістів.

І уточнив, що з тими українцями, які заявляють про бажання повернутися в Україну, влада підтримує контакт.

“З ними працюють наші місцеві представники і посольства. Ми знаємо вже всіх там. Ті українці, які хочуть … Хочуть”, – акцентував на цьому слові президент. І продовжив: “Розумієте, ми не можемо кожен день компанію SkyUp або ще якісь борти (відправляти в Китай – ).” Я хочу сьогодні “, – каже одна людина – і полетів боїнг.” Я хочу завтра і знову полетів боінг”… ми так не можемо. Ми до цих українців звернулися, об’єднали. Хочете? Давайте будь-яку дату, полетіли. На сьогодні ми готові одну, двох, трьох українців забрати. Немає жодної проблеми “.

А у дівчинки з собачкою, за словами Зеленського, проблема є.

“У дівчинки з собачкою, мені здається, проблеми внутрішні”, – міркує президент, намагаючись придушити посмішку.

Зе поспішає уточнити: “Я маю на увазі, вона нормальна дівчина, але вона повинна зрозуміти, що зараз серйозна ситуація, є питання життя людей. Вже не до жартів. Тобто жарти ” я сьогодні їду, завтра не їду “або” я без собачки не поїду “… ми не можемо впливати на законодавство Китаю. І на їх рішення. Якщо Китай не випускає жодну тварина з території Китаю, ми нічого не можемо. Ми як держава вже запропонували їй все, більше, ніж будь-якій іншій людині . Хоч завтра ми вас забираємо. Собачку ми забираємо навіть у посольство. Потім, як тільки Китай дозволяє забрати собачку, – будь ласка. Ми обов’язково заберемо, ми допоможемо. Але давайте, щоб не було смішно. Літак окремо за собачкою – це вже, знаєте, як кажуть лікарі, передоз “.