Вже схвалено Кабміном: В українців будуть забирати водійські права, дізнайтесь подробиці

Кабінет Міністрів вніс зміни до порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення. Відповідна постанова КМУ оприлюднена на Урядовому порталі.

У МВС роз'яснили подробиці вилучення прав у водіїв-новачків, яке було схвалено Кабміном. Так, якщо перші права, які водій отримав на два роки, заберуть через суд, доведеться заново вчитися в автошколі, передає Корупція.Інфо.

 

Тимчасові права після закінчення двох років можна обміняти на постійні (які діють 30 років) без складання іспитів і за умови, що було зроблено не більше двох адміністративних правопорушень.

У разі трьох порушень, для отримання постійних прав водієві доведеться складати іспит.

Повернути перші права у водіїв не вийде; для того, щоб отримати нове посвідчення, потрібно пройти медогляд, підготовку, здати іспит з водіння в сервісному центрі МВС.

Популярне: "Встала раком та …": Дружина генпрокурора опинилась в центрі гучного скандалу. Що витворила Луценко (ВІДЕО)

"Повідомляємо, що в разі вчинення особою протягом двох років з дня видачі вперше водійського посвідчення трьох і більше адміністративних правопорушень в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху обмін на посвідчення водія, яке дійсно 30 років, здійснюється зі складанням теоретичного і практичного іспитів в сервісному центрі МВС", – повідомили в головному сервісному центрі МВС.

Також нагадаємо, що із 6 лютого 2018 року набув чинності новий закон «Щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості за сплати аліментів» №2234-19.

Якщо людина, яка зобов’язана сплачувати аліменти, допустить накопичення заборгованості у розмірі, що перевищує суму таких виплат за 6 місяців, окрім направлення на «виконання суспільно-корисних робіт», до неї може бути застосовано тимчасове обмеження на право керування транспортними засобами. 

Також порушнику може бути відмовлено у праві виїзду за кордон, заборонено займатись полюванням та користуватись (за наявності відповідного дозволу) зброєю. 

Якщо сісти за кермо під час дії тимчасового обмеження на право керування ТЗ – можна нарватися навіть на передбачене законом позбавлення водійських прав на строк від 3 до 6 місяців. 

Зняти таке обмеження можна лише після повного погашення заборгованості зі сплати аліментів. Щодо введення обмеження на керування транспортними засобами є певні виключення: таке покарання не застосовуватиметься, якщо управління автомобілем є основним джерелом доходу боржника; якщо порушник є особою з інвалідністю першої або другої групи; у разі перебування боржника на військовій службі. 
 

До слова, майстерність виробників фальшивих документів досягло такого високого рівня, що далеко не кожен поліцейський зможе відрізнити підробку.

Саме для цього в Україні хочуть ввести новий формат водійського посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорта) – з чіпом.

Зі зрозумілих причин, це відіб'ється і на вартості – «біометричні» права обійдуться явно дорожче нинішніх 200-250 гривень.

Інформація для тих, хто отримує водійське посвідчення вперше: 

1. Знайти акредитовану автошколу
2. Пройти навчання в автошколі

Документи
паспорт
ідентифікаційний код
медична довідка (форма 083/о)
одна кольорова фотографія 3,5х4,5 см

3. Скласти внутрішні іспити в автошколі та отримати свідоцтво
4. Скласти іспит в сервісному центрі МВС

Документи
свідоцтво про закінчення автошколи
паспорт
копія ідентифікаційного коду
медична довідка (форма 083/о)

5. Отримати посвідчення водія
Вперше видається на 2 роки з обмеженням перевищувати швидкість 70 км/год.
Документ отримується на місці
На постійне без складання іспитів його обміняють за наявності не більше 2 порушень
Ціна
₴26 — складання іспитів
₴201 — бланкова продукція