Вже у травні почнеться процес перепризначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Наголошується, що для трьох мільйонів домогосподарств перерахунок субсидії буде зроблено автоматично, а іншим субсидіантам потрібно буде оновити заяву та декларацію про доходи.

Зокрема, переоформлення субсидій торкнеться 5 категорій населення, а саме:

– орендарів житла;

– внутрішньо переміщених осіб;

– сімей, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих у квартирі осіб;

– сімей, у яких є непрацюючі люди працездатного віку, якщо у них або відсутні доходи, або вони менше мінімальної зарплати;

– громадян, у яких протягом року відбулися зміни в складі сім’ї.

У Міністерстві соціальної політики України заявили, що змінювати критерії для призначення житлових субсидій не планують. Тому істотного зменшення кількості субсидіантів в 2019-2020 роках не передбачається. При цьому в міністерстві уточнили, що субсидії живими грошима для оплати житлово-комунальних послуг у березні отримали 3,4 млн домогосподарств, а загальна сума виплат склала 5,7 млрд гривень.

«Нинішня повна монетизація субсидій стала логічним продовженням системних кроків уряду щодо реформування сфери ЖКГ, енергетики та соціальної сфери, а також досягнення енергоефективності та енергонезалежності. Зекономлені завдяки ефективному споживанню ресурсів гроші будуть залишатися у споживачів. І такий принцип буде працювати на постійній основі», — заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За словами міністра, система монетизації діє без збоїв, і зараз напрацьовується інструментарій для контролю за реальною оплатою комунальних послуг монетизируемыми засобами.

Зокрема, у Кабміні анонсували чергові перевірки всіх субсидіантів у зв’язку із завершенням опалювального сезону. Представники соціальних служб будуть звертати увагу на заборгованість і неофіційні доходи. Якщо людина має додатковий дохід, але не платить вчасно за отримані комунальні послуги, вона залишиться без субсидій. Також субсидій можуть позбавити тих, хто заборгував за комунальні послуги понад 340 гривень.