Кабінет міністрів запланував масштабні зміни в українській соціальній сфері, які підтвердили у Міністерстві цифрової трансформації 21 вересня. У найближчі роки відомство проведе тотальну цифровізацію згаданої галузі.

Про це відомо з посиланням на заяву міністра Михайла Федорова.

За його словами, реформування дозволить країні заощадити близько 100 мільярдів гривень.

“Як тільки ми на уряді приймемо цю стратегію, яку ми вам презентуємо, вона буде розпочата вже в цьому році. Це буде пілотний процес”, — оголосила міністерка соцполітики Марина Лазебна.

Вона пояснила, за два роки уряд планує реалізувати повністю єдину систему соціальних виплат — буде створено єдиний реєстр.

“Ми починаємо кардинальні зміни в цьому напрямку, я сподіваюся що за декілька років ми більше 100 мільярдів гривень зможемо зекономити завдяки цьому проєкту”, — підкреслив Федоров.

Він зауважив, у стратегії говориться про:

  • підвищення ефективності соціального захисту людей;
  • підвищення якості системи управління фінансами соціальної сфери;
  • автоматизацію управління й контролю в цій галузі;
  • технологічний розвиток інформаційних ресурсів, що передбачає заохочення до поширення сучасних технологій.

Раніше, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров виступив з важливим оголошенням. Вже у жовтні цифровий сервіс державних послуг “Дія” отримають 10 нових функцій. Часткою нових можливостей доповнять портал, ще кількома функціями — безпосередньо мобільний додаток.

Проєкт “Держава і Я” з’явився як частина політичної програми президента Володимира Зеленського та його партії “Слуга народу” — нове керівництво країни виступило з обіцянкою мінімізувати контакти людей з посадовцями.