Чинний глава ОБСЄ, глава МЗС Швеції Анн Лінде відвідає Україну в січні 2021 року.
Про це повідомляється на сторінці Української делегації для участі в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) в соцмережі Фейсбук.
«Символічно, що свій перший закордонний візит в новій якості Анн Лінде планує здійснити саме в Україну. Очікуємо її в Києві вже в цьому місяці », – сказано в повідомленні.
«Розраховуємо, що цей візит стане можливістю для чинного голови ОБСЄ побачити на власні очі наслідки триваючої збройної агресії і тимчасової окупації Російською Федерацією частин території України. Швеція традиційно підтримувала Україну і є одним з найбільших наших друзів. Тому з нетерпінням чекаємо на тісну співпрацю в цьому новому для наших країн форматі в 2021 році », – додали в Українській делегації.
Нагадаємо, 1 січня 2021 року Швеція почала своє річне головування в ОБСЄ
«Швеція має честь зайняти пост голови ОБСЄ в той час, коли нашому регіону необхідно об’єднатися, щоб зосередити увагу на нашій спільній безпеці, ґрунтуючись на принципах та зобов’язаннях, які ми всі взяли на себе», – сказала Анн Лінде, міністр закордонних справ Швеції і нова чинна голова ОБСЄ.
«У той час як конфлікти і політичні кризи продовжують кидати виклик безпеці, міжнародному праву, демократичним принципам і сталому розвитку, ОБСЄ може служити важливою багатосторонньою платформою для вирішення цих проблем і спільної побудови більш сильних товариств».
«Мої пріоритети як голови полягатимуть у тому, щоб підкреслити фундаментальні завдання ОБСЄ; захищаючи порядок європейської безпеки, відстоюючи концепцію всеосяжної безпеки ОБСЄ і сприяючи вирішенню конфліктів в нашому регіоні. 14 січня я докладно представлю нашу програму Постійній раді ОБСЄ », – додала Лінде.
«Тривалі конфлікти і кризи в регіоні ОБСЄ, такі як ситуації, які ми спостерігаємо в Білорусі, на Україні і навколо неї, а також зростання напруженості навколо Нагірного Карабаху, вимагають постійної загальної уваги з боку нашої організації. Це, природно, буде в нашому порядку денному на початку року ».
Чинний голова ОБСЄ зазначила, що підвищення гендерної рівності буде ключовим пріоритетом шведського головування.
«Відповідно до концепції всеосяжної безпеки організації, ми будемо робити наголос на залученні і значущості участі жінок на всіх етапах конфліктного циклу і просувати вперед порядок денний «Жінки, мир і безпека». Це вкрай важливо для запобігання та пом’якшення конфліктів, а також для зміцнення миру ».
«Громадянському суспільству також буде гарантовано своє місце в обговореннях», – додала Лінде.
«Участь і залучення громадянського суспільства до відповідних зустрічі і формати ОБСЄ – унікальний компонент ОБСЄ як організації безпеки. Подальше сприяння широкої участі представників громадянського суспільства в дискусіях з питань безпеки буде пріоритетом для нашого часу в якості Головуючої країни. Наша підтримка зміцненню демократичних процесів і права на свободу думок і їх вільне вираження залишатиметься незмінною в 2021 році ».
На закінчення Лінде додала, що шведське головування буде тісно співпрацювати з нещодавно призначеним Генеральним секретарем ОБСЄ і трьома главами інститутів (директор Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини, Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин, і Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ) в перший рік їх перебування на посаді.