Нові правила вступлять в силу з 27 грудня.

Національний банк України з 27 грудня буде публікувати щоденний офіційний курс гривні по відношенню до всіх іноземних валют на дві години раніше – до 16.00.

Про це повідомляється в прес-службі НБУ.

Наголошується, що раніше так оперативно публікувався лише офіційний курс гривні до долара США, а курс до інших іноземних валют та банківських металів оприлюднили до 18.00.

Зміни затверджені постановою НБУ №148 від 10 грудня і набирають чинності 27 грудня 2019 року.

Крім того, постановою вводяться й інші зміни.

Зокрема, для прискорення розрахунку та оприлюднення офіційного курсу гривні Нацбанк буде використовувати в якості крос-курсів котирування BFIX іноземних валют у торговельно-інформаційній системі Bloomberg. Зараз для цього використовуються дані з сайтів інших центробанків, які публікуються з певним лагом і не дозволяють публікувати офіційний курс гривні раніше.

Також для більш простого представлення і використання офіційний курс гривні буде розраховуватися не за 100, а за одну одиницю іноземної валюти, тобто у форматі = 23,6885 грн (на 10 грудня).

Як повідомлялося, уряд в 2020 році очікує середньорічний обмінний курс долара на рівні 27,5 гривень, при цьому оптимістичному сценарії курс може становити близько 24 грн/долар.