Представники Національного корпусу влаштували акцію протесту на Банковій, щоби запобігти «зраді та капітуляції», однак мирний мітинг не вдався. Експерти розбирались, чому таку акцію вирішили провести саме зараз та кому це може бути вигідно.

Загалом на акцію зібралося близько 1,5 тисячі представників Національного корпусу та ветеранів. Свою чергою, Національна поліція взяла під посилену охорону Офіс президента.

Речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко пояснив, що деяких учасників не пускали на Банкову, бо вони не захотіли пройти безпекову перевірку.

Однак провести мирну акцію так і не вдалося. Мітингувальники спровокували сутички із силами правопорядку. Частина вулиці була в диму від димових шашок, що, ймовірно, летіли з боку активістів, та сльозогінного газу, який застосувала поліція.

Хоча деякі представники Нацкорпусу намагалися стримати сутичку.

«Поліція і Національна гвардія України були змушені застосувати поліцейські заходи примусу, зокрема із застосуванням спецзасобів», – прокоментували сутички у МВС.

Отже, що передувало проведенню акції.

5 серпня у Харкові Служба безпеки України викрила масштабну банду рекетирів бізнесу. Силовики провели обшуки в рамках кримінального провадження, фігурантами в якому є члени Національного корпусу, та затримали 7 їхніх представників.

Ба більше, щодо одного з представників Нацкорпусу з’являються підозри у зв’язках з ФСБ Росії і КДБ Білорусі.

СБУ також опублікувала аудіозаписи, де, ймовірно, підозрювані погрожують харківським підприємцям. У Національному корпусі їх назвали «зрежисованою медіа-маніпуляцією».

Пізніше керівник Центрального штабу Нацкорпусу Максим Жорін заявив, що обшуки свідчать про те, що «Зеленський почав зачистку вулиці, розуміючи, що восени його чекають масові протести».

Після цього лідер Нацкорпусу Андрій Білецький пообіцяв, що після затримань «буде гаряче», а в організації анонсували проведення акції протесту на Банковій.

За словами політолога Володимира Фесенка, в обшуках у Харкові присутній мотив наведення новою владою своїх порядків. А Нацкорпус у відповідь на такі дії влаштував акцію протесту.

Так що ж стоїть за акціями протесту на Банковій?

Ще на початку тижня майбутня акція протесту стала ледь не головною новиною для російських ЗМІ у контексті України, яка зачіпає одразу кілька важливих тем.

За словами політолога, для російської пропаганди «два зайці вбиваються разом» – і нібито бунт проти Зеленського, і тема українського нацизму.

«Так, Нацкорпус захищає свої егоїстичні корпоративні інтереси. Але одночасно вони, не усвідомлюючи цього (хотілося б на це сподіватися), працюють на інтереси російської пропаганди (і взагалі на російські інтереси в Україні)», – зазначив експерт.

У Росії стосовно України є певні стереотипи і наративи, у які їм хочеться (вигідно) вірити. Зокрема, про розквіт націоналізму, безлади і протести проти влади.

Новину про акцію протесту російські ЗМІ висвітлювали під кутом «нацисти в Україні», «безлад», «націоналісти проти Зеленського». І все те, що у суботу відбувалось на Банковій, федеральні російські телеканали подали з відповідними коментарями.

«Це традиційні російські пропагандистські наративи, які зараз знову використовуються, а телевізійну картинку під це створює Нацкорпус», – каже політолог.

За словами Фесенка, Росія ототожнює український націоналізм з нацизмом.

«Після 2014 року це стало обов’язковою програмою, одним з головних гасел російської пропаганди. А те що робить Національний корпус – підтверджує це», – додав експерт.

Фактично, Нацкорпус наче й працює в своїх інтересах, але тим самим задовольняє інтереси своїх ворогів. Саму ж назву акції Фесенко назвав відвертим плагіатом.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.