Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що вмілі, злагоджені та "навіть героїчні" дії військових під містом Калинівка Вінницької області дозволили локалізувати і протягом 16 годин загасити пожежу на складах з боєприпасами Збройних сил України.

Про це Віктор Муженко написав на своїй сторінці у Facebook, передає Корупція.Інфо.

Популярне:Оце так новина!!! Гройсман розповів, що зроблять з Саакашвілі, коли він приїде до Києва


"Вчасно прийняті рішення командування дозволили уникнути втрат особового складу і місцевих жителів. У гасінні було задіяно 7 танків. У кінцевій фазі гасіння здійснено 10 вильотів авіації Держслужби з НС. Силами 32 інженерно-технічних груп організовано розмінування території. Усього цих груп буде працювати 50", – зазначив начальник Генштабу.

Муженко додав, що спільно з СБУ, ДержНС, Нацгвардією і Національною поліцією Збройні сили продемонстрували згуртованість і професіоналізм у вирішенні проблеми, а підтримка органів державної влади та місцевого самоврядування була "безцінною і безпрецедентною".

"Щодо емоційного фону та нагнітання істерики. Ворог нагадав, що триває війна. Головним об'єктом його атаки є Збройні сили як основна опора національної безпеки України. Одразу з'явилися ті, хто прагнуть підірвати боєздатність і цілісність Збройних сил", – підкреслив Муженко.

На його думку, суспільство намагаються переконати, що командування ЗСУ неспроможне адекватно реагувати на загрози, і "збити" довіру до армії, щоб на цьому тлі "реалізувати свої політичні амбіції".

"Ці люди не розуміють, що ЗСУ стали іншими… Війна загартувала всіх – від солдата до генерала. Для тих, хто ще не зрозумів: звинуватити мене, моїх підлеглих у бездіяльності не вдасться. Призначити крайніх не вийде. Для управління Збройними силами вибудувано чітку вертикаль з Верховним головнокомандувачем на чолі. Збройні сили України щодня міцніють і загартовуються. Тільки єдність і стабільність у державі приведуть до перемоги над ворогом", – підсумував він.

Раніше зазначалося, що секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов вважає, що відповідальним за нещодавні події на складі боєприпасів у Калинівці Вінницької області має бути, у тому числі, начальник Генштабу. Про необхідність відповідальності саме Віктора Муженка заявляли також нардеп Антон Геращенко та кілька його однопартійців з НФ.

Військова прокуратура Центрального регіону України відкрила кримінальне провадження за фактом здійснення диверсії на території військової частини. Водночас слідчі розслідують чотири основні версії пожежі в Калинівці.

Президент Петро Порошенко на засіданні військового кабінету ввечері 27 вересня заявив, що пожежі на військових складах в Україні – це тенденція, яка становить загрозу для національної безпеки.