Арешт заступника міністра оборони РФ Тимура Іванова — це не підступи конкурентів Сергія Шойгу, а свідоме рішення Путіна, який готується до поразки, яка є неминучою для нього, і він це прекрасно розуміє. Тому, можливо, глава Кремля зовсім скоро навіть оголосить про капітуляцію.
Таку думку озвучив російський опозиційний публіцист і політолог Андрій Піонтковський.
Він підкреслив, що Путін у своїх щоденних розрахунках не повинен виключати можливості власної поразки. Утім, останнє стає дедалі очевиднішим після політичного повороту в США в бік України та нових ідей, що виникають у Європі.
Глава РФ хоче спихнути всі свої невдачі на військове керівництво, впевнений Піонтковський.
«Потім він скаже, що вони (військові керівники) розікрали все. Іншого пояснення немає. Він (Путін) готується до поразки», — зробив висновок аналітик.
Крім того, політолог висловив упевненість у тому, що війна закінчиться у 2024 році перемогою України незалежно від результатів президентських виборів у США.
До того ж, не виключено, що російський лідер Володимир Путін відчуває «параноїдальний страх» через нібито намір Заходу обмежити владу РФ у світі, і це привело його до рішення витрачати історично рекордні суми на мілітаризацію.
Таку думку висловила директорка Національної розвідки США Евріл Гейнс під час слухань у Конгресі США.
«Путін продовжує вважати, що Росія перебуває під загрозою, і майже напевно припускає, що більша, краще оснащена армія донесе цю думку до західної та внутрішньої аудиторії… Він продовжує розглядати розширення НАТО та підтримку України Заходом як зміцнення його давнього переконання, що Сполучені Штати і Європа прагнуть обмежити владу Росії», — заявила вона.
На думку Гейнс, це уже «певна параноя».
Водночас посадовиця вважає, що насправді дії НАТО спрямовані на запевнення Росії у зворотному, утім рішення Путіна прискорили події, яких він намагався уникнути, зокрема розширення альянсу, коли до НАТО вступили Фінляндія і Швеція, які протягом десятиліть зберігали нейтралітет.
За словами Гейнс, очільник Кремля збільшив витрати на оборону майже до 7% ВВП Росії, що майже вдвічі перевищує середній показник за історію, і наразі оборонний бюджет РФ становить приблизно 25% усіх федеральних витрат.
В той же час, п’ята каденція Путіна — це завершення історії Російської імперії. Після Путіна ніякої Росії більше не буде. Не виключено, що він і сам це розуміє, а тому зараз робить останні ривки перед неминучою поразкою.
Таку думку висловив російський журналіст і соціолог Ігор Яковенко.
На думку журналіста, п’ята каденція Путіна обернеться для Росії національною катастрофою. Уже сьогодні у РФ на тлі війни з Україною спостерігається депопуляція та зубожіння населення.
“Проблема демографії завжди була для Росії досить серйозною, а війна ще сильніше погіршила ситуацію. За попередніми даними, на війні Росії проти України вже загинуло близько півмільйона росіян. І це тільки на території України. А зараз війна потихеньку переходить на територію РФ. Тому скільки буде втрат, навіть припустити не виходить. Крім того, з Росії масово почала виїжджати молодь та інтелектуальна еліта російського суспільства. Дуже багато хто не повернеться до РФ”, — розповів соціолог.
Він наголосив: усе, що нині відбувається зараз з Росією, — це наслідок майже 30-річного правління Путіна, якого не цікавлять ні його країна, ні народ.
“Путіну не потрібна спокійна і щаслива Росія. Він будує іншу Росію — військову. У нас зараз навіть слово “мир” у країні заборонено. Я думаю, що на Росію з Путіним, як, утім, і в майбутньому, не чекає нічого хорошого. Путін — це національна катастрофа для РФ. Путін — завершення історії Російської імперії. Після Путіна ніякої Росії більше не буде”, — резюмував експерт.