Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитру Гордону розповів, що після Революції Гідності у 2014 році у нього було багато повноважень щодо управління країною, передає Корупція.Інфо


"Дійсно, я, напевно, єдиний в історії не тільки України, але й сучасної Європи керівник, який на кілька днів був наділений просто надповноваженнями. Ну, самі поміркуйте: я був спікером – главою Парламенту, був виконувачем обов'язків Президента, верховним головнокомандувачем, та оскільки весь Кабінет міністрів розбігся, я та уряд були в одній особі. Парламент мені доручив керувати тим, чого немає, тобто Кабміном, до обрання нового. Враховуючи, що і місцеві адміністрації розбіглися, то й всі місцеві проблеми до відновлення всієї вертикалі влади були на мені. Ось такий диктатор – без армії та силовиків, із міністерствами та адміністраціями втікачами", – сказав Турчинов.

За його словами, найстрашнішим у тій ситуації було "відчуття безпорадності".

"Коли ти розумієш, яка на тобі відповідальність, і усвідомлюєш, що у тебе немає ані структур, ані ресурсів, щоб вирішити елементарні задачі в країні. Все треба створювати з нуля. Нікому не побажаю керувати країною, коли на казначейському рахунку менш ніж 100 тис. грн і ще величезні борги, які "попередники" залишили. Вони ж за принципом піраміди жили, утримуючи економіку, яка деградує, тільки за рахунок зовнішніх позик: позики, позики, позики!", – розповів секретар РНБО.

Популярне:“На свою ж Великодню службу йшов пішки”: Авто з Патріархом Філаретом не пустили до Собору через візит Порошенка

Турчинов додав, що тоді він мав "утримати ситуацію і не дозволити повністю розвалитися системі".

"Адже нікого не цікавить масштаб проблем. Людям потрібно забезпечити виплату зарплат і пенсій, не можна допустити обвалення банківської системи та гіперінфляції. Потрібно зупинити швидке сповзання країни до дефолту. Тому моїми першими пріоритетами було забезпечення безперебійної роботи парламенту – єдиного на той час легітимного органу в країні, створити нову парламентську більшість, сформувати уряд, відновити ефективну роботу силових структур і боєздатність армії. Необхідно було терміново сформувати регіональні (обласні і районні) адміністрації, і перш за все – в регіонах, охоплених сепаратистськими заколотами. Призначити людей, здатних діяти в екстремальних умовах. І всі ці колосальні проблеми доводилось вирішувати практично одночасно", – розповів Турчинов.

Протести, які отримали назву Євромайдан, а пізніше – Революція Гідності, тривали по всій країні з 21 листопада 2013 року до кінця лютого 2014 року. Мітингувальникам протистояли правоохоронні органи та найняті владою озброєні бандити (тітушки). Після масового розстрілу активістів 18-20 лютого із країни до РФ утік екс-президент Віктор Янукович та багато чиновників із його оточення.

22 лютого 2014 року Верховна Рада визнала Януковича таким, що усунувся від посади і не виконує свої обов'язки, після чого було оголошено нові президентські вибори. До обрання нового президента обов'язки глави держави виконував Турчинов.