кабмін

Кабінет міністрів призначив Наталію Корчак, Віктора Чумака й Олександра Скопича членами Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК)

Як повідомили у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну, відповідне рішення було ухвалене на позачерговому засіданні уряду вчора, передає Корупція Інфо з посиланням на УНІАН.

Зазначається, що уряд ухвалив розпорядження щодо призначення на посади членів НАЗК, відібраних конкурсною комісією.

Заповнення трьох із п’яти вакантних посад є достатньою умовою для запуску агентства, наголошується у повідомленні.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк підкреслив, що це рішення є, зокрема, «передумовою того, щоби 15 грудня був позитивний звіт Європейської комісії щодо надання Україні безвізового режиму».

Він нагадав, що Національне агентство з питань запобігання корупції має превентивну функцію, зокрема, щодо перевірки декларацій всіх державних службовців і стилю їх життя, розкриття будь-якої інформації, яка надходить від засобів масової інформації, від громадських організацій з приводу фактів корупції чи зловживання з боку вищих посадових осіб.

"Запуск роботи антикорупційного агентства означає, що ми виконали ще одну вимогу Європейського Союзу щодо безвізового режиму, і наступний рік буде роком повних перевірок всіх декларацій державних службовців", – наголосив Яценюк.

"У тому випадку, якщо стиль життя службовця не відповідає заявленим статкам, такий державний службовець буде притягатися до відповідальності на підставі подання", – пояснив глава уряду.