Жителів багатоквартирних будинків і мешканців приватного сектора чекатимуть нові платіжки за газ. Для приватних будинків ціна зросте, натомість для квартир – подешевшає, щоправда всього на 32 копійки. Як людям доведеться пережити чергові «комунальні колапси» пояснювали експерти та чиновники.
З 1 травня для населення встановлена єдина ціна на газ — 6,88 грн за кубометр. Глава Кабміну Володимир Гройсман сказав, що таке рішення непросте, але і у нього є свої плюси. Мовляв це ліквідує корупційні схеми, які дозволяли облгазам заробляти на різниці в ціні на паливо.
«Для церков газ буде коштувати 3,91 грн/куб. м (було 3,6), для теплокомуненерго — 6,81 грн/куб. м (було 2,99», – повідомили у Кабімін напередодні .
Прем'єр підкреслив, що на сьогодні це 100% ринкова ціна газу, і вона змінюватися не буде, поки не зміниться вартість імпортованого газу. «Стабільна ціна на газ можлива лише при відсутності девальвації гривні і підвищення світових цін на газ, яка прив'язана до ціни на нафту. А вона йде вгору. З 1 травня практично вдвічі повинні подорожчати гаряча вода і опалення. Тобто «куб» окропу буде коштувати приблизно 76-85 грн замість 38-42 грн, а обігрів житла за нормами — 30-32 грн за «квадрат» замість 16 гривень», – пояснив експерт галузі, директор енергопрограм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський
Поки люди рахують «космічні тарифи» у Кабміні традиційно запевняють про «стабільність»: нагадують про субсидії та підвищення соцстандартів.
Єдиним оптимальним варіантом для українців залишається встановлення лічильників, тоді люди стануть платити за реально спожиті кубометри.