янукович

Екс-міністр оборони, керівник Управління державної охорони Валерій Гелетей в інтерв'ю «Главкому» розповів про ті обставини втечі екс-президента Януковича, які йому відомі.

«Зазвичай це питання більше стосується компетенції слідчих органів. Разом з тим, в Управлінням держохорони (УДО) також проводилася службова перевірка з цих питань, матеріали направлені в Генпрокуратуру. Не думаю, що це таємниця: після виступу Володимира Парасюка (зі сцени Майдану 21 лютого 2014 – «Главком») Янукович поїхав з Банкової в Межигір'ї. Звідти разом з найближчим оточенням і співробітниками державної охорони вилетів до Харкова, потім у Донецьк, Крим, а згодом був вивезений російськими військовими в Росію », – підтвердив відому інформацію Гелетей.

Він також сказав, що півтора десятка охоронців на чолі з екс-керівником особисто та охорони Януковича Кобзарем і зараз займаються питанням безпеки Януковича в Росії. Але вже в якості цивільних осіб, не маючи ніякого відношення до УДО.

А ось вивозити майно Януковича почали ще за кілька днів до втечі.

«Вивозити майно почали за три – чотири дні до втечі. За нашими даними, загальна кількість склала до 40 машин – інкасаторських і вантажівок, які на той час заїжджали в резиденцію «Межигір'я», і яке було під охороною УДО, – сказав Гелетей. – Важко встановити, що насправді вивозилося і чи всі автомобілі займалися вивезенням, тому що ті, хто завантажував ці автомобілі, знаходяться зараз поряд з Януковичем »