Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія збирається на допит в Національне антикорупційне бюро (НАБУ) у справі про можливе хабарництво у Верховній Раді.

Про це Арахамія розповів в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

За його словами, у нього є повістка, і він разом з адвокатом піде давати свідчення в НАБУ.

«Я йду в НАБУ. Мені вчора дорікали: «Арахамія сказав в ефірі, нікуди не пішов». У мене є повістка, я йду з адвокатом НАБУ давати ці свідчення. Тобто процес іде», – сказав він.

Лідер фракції також пояснив, що зі “слугами народу” так багато скандалів і розслідувань через “статистичну похибку”. На його думку, ознакою вдалого підбору кадрів є 3-5% “поганих” кадрів, невдалих – 10-15%, дуже невдалих – понад 15%.

Арахамія підрахував, що похибка “вдалого” підбору кадрів у “Слузі народу” становить 12 нардепів. Виключили з фракції вже трьох.

Нагадаємо, раніше нардепка від СН Анна Скороход заявила про затримання її чоловіка. На її думку, причиною цього є її вчорашнє голосування проти законопроєкту про ринок землі:

“За дорученням АП мій чоловік був затриманий. Нас ламають через коліно”. Також вона повідомила про тиск на неї керівництва “Слуги народу” та ОП: “Мені говорили не ходити на телеканали, не висловлюватися щодо тих чи інших законопроєктів”.

Водночас, глава фракції СН Давид Арахамія заявив, що Скороход неодноразово пропонувала народним депутатам грошову допомогу. У відповідь Скороход заявила: “Я ніколи нікому нічого не пропонувала”.

Як відомо, спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, з метою перевірки викладеної у ЗМІ інформації, зареєстровано кримінальне провадження за фактом можливого вчинення корупційного злочину народними депутатами України.

“Так, за інформацією, оприлюдненою у засобах масової інформації, 11 народних обранців, які є членами парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики, нібито отримали по 30 тис. доларів США неправомірної вигоди за голосування проти законопроекту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості на засіданні Комітету Верховної Ради”, — вказано у повідомленні САП.

У САП також додали, що: “Санкція цієї статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування доручено детективам НАБУ. Процесуальне керівництво здійснюватиме Спеціалізована антикорупційна прокуратура.