Наразі президент України Володимир Зеленський розповів про продовження оновлення Сил оборони і безпеки України.
Про це він написав у своєму Телеграм-каналі.
«Важливі наради сьогодні. Продовжуємо оновлення Сил оборони і безпеки України. Команда – ефективна. Зміни – будуть. Більше сили для України. Більше можливостей», — наголосив президент України.
Зокрема, головні зміни почались з того, що Володимир Зеленський днями змістив Валерія Залужного з поста головнокомандувача ЗСУ і призначив на його місце Олександра Сирського.
Як пише CNN, тепер новому головнокомандувачу доведеться зіткнутися з серйозними проблемами, що залишилися від його попередника.
Видання наголошує, що малоймовірно, що Сирський запропонує радикальну зміну стилю, але вважається, що він ближче до Зеленського.
За словами Метью Шмідта, директора програми з міжнародних справ в Університеті Нью-Хейвена, «Сирський розглядається як консенсусний вибір».
«Деякі кажуть, що він занадто радянський, тобто не винахідливий, але здібний, деякі кажуть, що він не дуже добре сприймає незручні істини — те, що робив Залужний, — а деякі кажуть, що він кращий з найгірших генералів», — зазначає він.
Найбільш нагальним завданням Сирського буде стабілізація лінії фронту. Також серед нагальних проблем нового головкома — як поповнити поріділі ряди української армії, як прискорити надходження західних боєприпасів на передову — і як впоратися з ситуацією, поки цього не станеться.
Серед інших пріоритетів: який акцент робити на нанесення більш далеких ударів по російській інфраструктурі, такий як склади палива і військові бази, інтеграція бойових літаків F-16 в плани бойових дій і швидка розробка наступного покоління безпілотних систем.
Варто наголосити і про те, що командування Збройними силами України дісталося Олександру Сирському в дуже непростий період. Він генерал, який має достатню освіту та досвід, що дадуть йому змогу ефективно та якісно керувати армією України.
Таку думку висловив військовий експерт, керівник безпекових проєктів Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.
“Генерал Сирський має навички й досвід управління військами, зокрема як командувач операцією об’єднаних сил (ООС), як командувач сухопутними військами. Це складна і численна ділянка оборони, дуже невдячна і дуже нелегка. Але і зараз Сирський входить в управління ЗСУ в дуже важкий період”, — сказав він.
Експерт підкреслив, що Сирський має повний комплект знань, необхідний для ефективного управління військами.
“Сирський — один із найстаріших досвідчених генералів. Генерал Сирський — офіцер старого гарту. Він здобув первинну освіту, базову, так звану оперативно-тактичну в Московському вищому загальновійськовому командному училищі. Так званих кремлівських курсантів вважають одними з найбільш підготовлених офіцерів у плані тактичної підготовки сухопутних військ. Але основну освіту генерал здобув у вишах України — Національній академії оборони, Національному університеті оборони. Генерал має повний комплект знань, необхідних для управління військами на стратегічному рівні”, — розповів Лакійчук.
Крім того, перед новим головнокомандувачем Збройних сил України Олександром Сирським стоїть головне завдання — стримати наступ російської армії на східному і південному флангах, а також накопичити резерви.
“На посаді головнокомандувача зараз у генерала Сирського ті самі виклики, що й на посаді командувача сухопутних військ, командувача напрямком, — це широкомасштабний наступ противника на східному і південному флангах, який триває вже кілька місяців і темпи якого наростають. Зараз головне — стримати наступ противника, накопичити резерви”, — пояснив Павло Лакійчук.
Для Сирського важливо не дати противнику скористатися вікном можливостей під час зміни командування, підкреслив експерт.
“Збройні сили України тримають оборону в умовах обмежених ресурсів людських і матеріальних. Ворог розуміє, що часткова втрата керованості в період зміни командування — це шанс можливостей. Тому зміна управління має відбутися якомога більш плавно і без втрат”, — резюмував він.