швидка


Цього разу до шпиталю з таким дiагнозом потрапив 37-рiчний чоловiк, який повернувся з Анголи, де працював лiкарем, передає Корупція інфо

"Цей чоловiк був на роботi в Анголi впродовж двох рокiв, – каже Наталiя Тiмко, лiкар-епiдемiолог обласної iнфекцiйної лiкарнi, головний епiдемiолог Львiвщини. – У травнi цього року вiн повернувся додому, а вже в серпнi захворiв. У нього пiдвищилася температура, почало морозити. Вiн намагався лiкувати себе сам, потiм через шiсть днiв звернувся до лiкарнi, тиждень пробув на стацiонарi, пiсля чого ми його виписали з покращенням стану. Нинi вiн i далi лiкується за мiсцем проживання".

Зi слiв медика, всi, хто виїжджає у тропiчнi країни, повиннi за десять днiв до вибуття, увесь час перебування там i ще мiсяць пiсля повернення проходити профiлактичне лiкування. Проте пацiєнт знехтував порадами медикiв, тому й захворiв.

Тож тим, хто впродовж останнього року-двох перебував у тропiках (Туреччина, Єгипет, Тунiс, iнших країнах Африки), при будь-якому захворюваннi з найменшим пiдвищенням температури тiла фахiвцi радять негайно звернутися до медикiв, бо дуже важливо розпочати лiкування в першi години захворювання.

До речi, перший випадок захворювання на малярiю виявили у 47-рiчного жителя Дрогобича, котрий працює бортiнженером вертольота i повернувся iз Судану, де був у вiдрядженнi.

Нагадаємо, що малярiя передається вiд хворої до здорової людини через укуси малярiйних комарiв, яких i в нашiй областi чимало. За даними фахiвцiв обласного лабораторного центру Держсанепiдслужби, розмножуються вони в занедбаних водоймах – тiльки  у Львовi таких понад два десятки.