І знову ми отримуємо скаргу стосовно незаконних стоянок та здирництва на них без усіляких на те підстав. Мало того, сама територія, яка "захоплена" підприємливими особами, розташована лише в 5-ти метрах від житлового будинку! 

У повідомленні, яке ми отримали вказано, що паркова існує вже близько двадцяти років, поспілкувавшись із місцевими жителями, отримали підтвердження цього. Спілкування із «працівниками» ні до чого доброго не призвело, як у випадку особи, яка до нас звернулась, так і у нашому. Коли місцевий житель намагався дізнатися деталі стосовно правового аспекту існування цієї стоянки, то отримав відповідь сповнену агресивних та образливих епітетів, та ще й авто постраждало – кинули палицею у вікно. Про погрози фізичною розправою ми навіть не згадуємо. 

Коли ми попросили показати документи на цю стоянку, отримали приблизно таку ж відповідь, на щастя, палиць уже не було. Нагадаємо, згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року (№1342) «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів, пункт 14.14. Відведені майданчики для платного паркування обов'язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менш як один автомат на 20 місць для паркування з обох боків уздовж проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та/або інформаційними знаками про можливість і порядок надання послуги «мобільне паркування» (Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 89 від 16.01.2012, № 207 від 25.06.2014)» 

Пункт 16.16. На спеціально обладнаних майданчиках для платного паркування обов'язково повинні бути встановлені автоматичні в'їзні та виїзні термінали. А також розмітка та маса інших деталей, яких на цій стоянці немає. Про документальну базу на право підприємницької діяльності ми взагалі мовчимо. На наші численні прохання нам нічого так і не продемонстрували. Хоча мали б показати принаймні:
1) документ, що засвідчує право на ведення підприємницької діяльності,
2) копію свідоцтва про реєстрацію,
3) копію свідоцтва платника єдиного податку.

Пункт 3 розділу 2 переліку платних послуг, які можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров`я, затвердженого постановою Кабміну (№1138 від 17 вересня 1996 року), дозволяє надавати в користування автомобільні стоянки та парковки.

Проте три роки тому уряд видав постанову про Правила паркування транспортних засобів. А кілька змін до документу були внесені 2012 року. Згідно з «перенавантаженим» документом, сплата вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування здійснюється:

а) у безготівковій формі шляхом придбання паркувального талону з визначеною тривалістю паркування, в якому зазначається дата та час розміщення транспортного засобу на майданчику для платного паркування;

б) готівкою або за допомогою спеціальної платіжної картки через паркувальний автомат чи автоматичний в᾽їзний та виїзний термінали.

Ось так у нашій країні виконують закон. Це вже не перший випадок, про це потрібно говорити.

 

Автор: Марвін