Росія може планувати великий наступ влітку 2024 року. Для цього окупанти створюють нове угруповання чисельністю понад 100 тисяч солдатів.

Однак, окупанти не мають ким закрити фронт, який формується вздовж російсько-українського кордону. З боку України – Чернігівщина, Сумщина та Харківщина. З боку Росії – Брянщина, Курщина й Бєлгородщина. І що цікаво, навіть 100-тисячного угруповання недостатньо, щоб закрити додаткових 500 кілометрів вздовж трьох областей. Тому, цілком імовірно, частину війська, яку зараз готують у Росії, будуть розгортати на майбутній лінії фронту.

Про це розповів льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан.

«Для нас це дуже вигідно. Ми розтягнемо фронт та спробуємо його розвернути: з напрямку захід – схід, тобто Херсон – Куп’янськ, на північ – південь, тобто Чернігівщина – Харківщина. Таке завдання перед нами стоїть. Ми його виконуємо. Нам допомагають національні формування тих держав Росії, на які вона буде розпадатися», – припустив Роман Світан.

В той же час, експерт припустив, на яких напрямках росіяни можуть спробувати наступати.

Полковник запасу ЗСУ зазначив, що план воєнних дій росіяни зазначили у своїй конституції. Росія внесла до неї чотири області України, зокрема, Херсонську, Запорізьку, Донецьку, Луганську та Автономну Республіку Крим. Тому, росіяни будуть намагатися вийти на адміністративні кордони цих регіонів. Спочатку наступатимуть на Луганську область, далі – Донецьку та Запорізьку, а потім Херсонську.

«Виконати це додатковим 100-тисячним угрупованням неможливо», – наголосив Світан.

Окупанти можуть спробувати кинути військо на Луганщину, щоб витіснити Сили оборони за річку Оскіл та Сіверський Донець. Тоді ворог захопить Луганську та навіть частину Харківської області, але за однієї умови – якщо 100 тисяч солдатів виживуть та не будуть використовуватися як заміна втраченій російській армії.

Додамо, що військовий експерт Олег Жданов упевнений, що російські війська не зможуть реалізувати своє головне на зараз завдання — дійти до адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей.

«Якщо у Луганській залишилося 4-5% неокупованих територій, то в Донецькій — набагато більше, і дійти до адміністративного кордону — нереальне завдання… Це завдання для російського командування нерозв’язне, — заявив він. — Подивіться на бойові можливості ворожої армії. Між Кремлем і Міноборони РФ зараз тривають палкі дебати. Начальник Генштабу Росії Герасимов наполягає на негайній мобілізації. Не буває безрозмірних резервів. Сили вичерпуються», — говорить експерт.

За його словами, з кожним тижнем темп просування російських військ падає.

«Можна констатувати, що видихнувся наступ. І для того, щоб його відновити, немає ні сил, ні засобів. А якщо вони почнуть перекидати війська на інші оперативні напрямки, то ми почнемо тиснути, проводити контрнаступальні дії. Будь-яке ослаблення фронту може спричинити його просідання. Сьогодні ситуація в стратегічному плані балансує. 50 на 50», — додав Жданов.

Він заявив, що ЗСУ практично досягають паритету на фронті.

«Ще є невелика перевага у ворожої сторони, вони ще намагаються тиснути на трьох напрямках (Бахмутський, Авдіївський і Новопавлівський). Усі інші напрямки — статичні. А якщо ще зараз їм треба знімати частину з Луганської області і перекидати у Бєлгородську і Курську… то, про що ми говоримо?», — підкреслює Жданов.

Важливо зазначити, що наразі Силам оборони також вдалося стабілізувати обстановку у східних областях України.