Колишній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков може повернутися у велику політику, причому в будь-якій якості він матиме великий вплив.

Про це розповів в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” політолог Вадим Карасьов, оцінюючи допис у Instagram Авакова, де ексміністр натякнув на можливість повернення.

“Цього не виключає і Давид Арахамія, і команда президента. Він же не пішов з команди, пішов, як він пише, красиво. Так що і повернутися теж може красиво. Цими світлинами в Instagram він інтригує, щоб не забули, тримає імпульс. Хороший, спокійний інформаційний привід, щоб не забували. Щодо майбутнього, я не виключаю, що це політичне майбутнє буде, він з політики не пішов, причому в будь-якій якості він впливовий”.

Карасьов нагадав приказку “не місце красить людину, а людина місце”.

“Аваков може прикрасити будь-яку посаду, і команда президента це розуміє. В якій якості буде повернення восени, чи буде це якийсь особистий політичний проєкт? Не будемо забувати, що Аваков говорив про так званий російськомовний український націоналізм, патріотизм. Це такий сенс, який може зацікавити південь, схід, південний схід України. Тут варіанти для Авакова є”, – сказав експерт.

Нагадаємо, ексглава МВС Арсен Аваков натякнув на своє повернення у велику політику за допомогою фото в Instagram. Ексміністр підписав фотографію заходу сонця словами: “Красиво йде, щоб завтра так само красиво з’явитися”.

“Володимир Зеленський не обіцяв Арсену Авакову, що вони працюватимуть разом весь термін президентства. Рішення президента було – запропонувати Арсену Борисовичу піти у відставку. Арсен Борисович прийняв це рішення, воно було абсолютно спокійне, виважене, воно досить давно готувалося. І у вузькому колі це було давно відомо”, – розповів Геращенко.

Що буде з Арсеном Аваковим, і коли він повернеться на політичну арену? На це питання відповів політичний експерт Микола Спірідонов у програмі «Що далі?» з Вікторією Панченко на каналі «Знай24».

На думку експерта, вплив Авакова на МВС нікуди не дінеться, адже він був главою цього міністерства більше, аніж 7 років. Він додає, що в МВС банально залишилися люди Авакова, хоч і їх, ймовірно, звільнять. З іншого боку, Спірідонов зазначає, що за 7 років Аваков побудував цілу систему і повністю змінити всі кадри точно не вдасться.

Також експерт не вважає, що Аваков пішов з політики на зовсім, навпаки, очікує його повернення восени. «У Харкові він балотуватися не буде, тому що це буде явна гра на пониження. Його вплив на те, що ви назвали вулицею, буде зберігатися», – міркує Спірідонов.

Водночас він ставить питання, чи не підійде Авакову посада без очевидного смислового навантаження. Як припускає експерт, посада віцепрем’єра і можливість курувати силові органи можуть його зацікавити. «Швидше за все, його цікавлять посади рівня прем’єр-міністра, рівня одного з керівників силових структур. Хоча б секретар РНБО», – каже він. Також гість програми додає, що ОП цілком може вирішити, що Монастирському не вдається взяти вулиці під контроль.

Загалом Спірідонов радить почекати до осені: саме тоді відбудеться ймовірне повернення Авакова або ж пізніше.