Заробітна плата – ось найбільш наболіле питання навіть для тих, хто зараз працює.

Розрив між побажаннями шукачів та пропозиціями роботодавців досяг 14% на користь претендентів, сообщает Корупція. Інфо

Як подолати фінансову кризу, де шукати підробітку – ми вирішили запитати у наших читачів. І майже тисяча учасників опитування розповіли нам, чи задоволені вони своїм матеріальним становищем і що роблять для того, щоб збільшувати свій дохід.

more1

Серед тих, у кого є постійна робота з фіксованим доходом, задоволених всього сумарно 39% проти 46% швидше незадоволених і 15% незадоволених явно. Навіть робота, на жаль, не гарантує повну матеріальну задоволеності.

more6

Звичайно ж, незадоволені своїм фінансовим становищем не сидять, склавши руки. Майже половина постійно підвищують свою кваліфікацію, сподіваючись таким чином збільшити свій дохід. Ще 32% займаються фрілансом, а 30% не роблять нічого. 21% працюю понаднормово, а ще 13% вдалося монетизувати хобі.

more5

Що радує – підробіток не стала для учасників опитування "каторгою": 22% підробляють відзначили, що їм їх підробіток дуже подобається, ще 60% відчувають помірно позитивні почуття проти 17% помірно незадоволених і 2% категорично нещасних.

Підробіток повністю відповідає своїй назві – для двох третин опитаних це всього лише до третини основного доходу. Кожен п'ятий зумів заробляти до 50% основного доходу, підробляючи "на стороні", і тільки 2% подвоїли свій дохід завдяки поєднанню основного і додаткового місць роботи.

more4

Але навіть ця невелика сума грошей є критичною для учасників опитування – тільки 12% стверджують, що їм достатньо основного джерела доходу. На противагу їм майже половина опитаних постійно шукають підробіток, а ще 40% готові підробляти час від часу.

more3

Загалом, підробіток має важливе значення для більшості українців. І хоча більшості опитаних вона приносить дохід до третини основного, навіть ця сума дозволяє їм почувати себе більш впевнено.

more2