Євстратій Зоря відсилає зацікавлених до офіційної заяви патріарха Філарета

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський, спікер Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря дав відповідь на інформацію, яка з’явилася 5 грудня, що патріарх Філарет, нібито, не балотуватиметься на посаду предстоятеля Єдиної помісної української церкви.

Євстратій Зоря відсилає зацікавлених до заяви патріарха Філарета, яку він зробив 19 листопада. Тоді Філарет повідомив, що самовисування кандидатур на Предстоятельство в Церкві не допускається канонами, проте раніше стало відомо, що єпископат УПЦ Київського Патріархату пропонуватиме його кандидатуру для обрання главою новоствореної церкви.

“Патріарх Філарет ще 19 листопада публічно заявив, як він буде діяти, в тому числі у питанні обрання Предстоятеля єдиної помісної УПЦ. Тож прошу послуговуватися першоджерелом, а не коментарями чуток, поширення яких лише перешкоджає досягненню рішень, прийнятних для всіх учасників процесу. В чому, власне, на моє переконання, і є мета поширення таких чуток. Чим особливо зараз перейнялися засоби московської масової дезинформації”, – написав Зоря.

Він додав, що з наближенням Собору число «релігієзнавців» та коментаторів теми “росте в кубічній прогресії”. Але разом із тим, за його словами, є певні речі, коментувати які зараз не на часі. Причина в тому, що “праця триває”, а зайвий галас може їй зашкодити.

А тим часом, Вселенський патріархат запропонував сформувати єдину помісну церкву в Україні за моделлю Критської, де головою є митрополит, а не патріарх.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Нагадаємо, остаточне надання Україні томосу розглядали під час триденного Синоду Вселенського патріархату у Стамбулі, що проходив з 27 по 29 листопада.

Вселенський патріарх Варфоломій передасть томос обраному голові української помісної церкви. Тепер основне завдання для України – обрати предстоятеля УПЦ.

– Оголошена дата собору. На ньому 15 грудня мають обрати керівника, який має терміново вилетіти в Константинополь, де проведе спільну службу з Варфоломієм і отримає томос. Це питання місяця. Для церковної структури, яка по своїй суті є дуже повільна і бюрократична, питання томосу вирішується доволі швидко.