Володимир Путін за допомогою військової сили вирішив врятувати венесуельського диктатора Ніколаса Мадуро.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, близьких до найманців

У Венесуелу попрямували російські найманці з приватних військових компаній.

Подібну інформацію підтвердив глава комітету Загальноросійського офіцерського зібрання і за сумісництвом отаман хутірського козачого товариства «Ховріно» Євген Шабаев.

За його словами, до Венесуели з Росії Володимир Путін перекинув близько 400 бійців. В Каракас вони добиралися двома чартерними рейсами через Кубу. Головна мета, яку поставили перед найманцями, – захистити режим Ніколаса Мадуро.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Наші люди знаходяться там саме для його захисту, – заявив він. Шабаев також повідомив, що перекидання цього контингенту відбулася через день або два після того, як в Каракасі оголосили про нелегітимність Ніколаса Мадуро.

Незабаром в Кремлі поспішили відхреститися від своїх найманців, а прес-секретар Путіна Пєсков спростував повідомлення про присутність російських найманців у Венесуелі.

Раніше в МЗС Росії назвали ситуацію у Венесуелі «прямим шляхом до хаосу» і «спробою узурпації верховної влади».

При цьому Путін висловив підтримку узурпатора Мадуро і висловився «на користь подолання розбіжностей у венесуельському суспільстві шляхом мирного діалогу».

Нагадаємо, у Венесуелі під час антиурядових акцій протесту правоохоронці затримали 791 осіб. Про це повідомив глава правозахисної організації "Венесуельський кримінальний форум" Альфредо Ромеро в Twitter.

Раніше повідомлялося про 500 затриманих.  Лідер опозиції Гуайдо проголосив себе тимчасовим президентом країни і склав присягу на вулиці. Тимчасовим президентом його офіційно визнали США, Канада, більшість країн Латинської Америки, а також ряд інших держав. Ніколас Мадуро заявив, що не збирається йти зі своєї посади до завершення мандата в 2025 році.

Одним з перших держав, які визнали нову владу, стали США – президент Дональд Трамп заявив, що народ Венесуели "хоробро висловився" проти режиму Мадуро, зажадавши "свободи" і "верховенства права".

У свою чергу в Росії назвали Гуайдо узурпатором верховної влади і заявили, що продовжують вважати законним правителем Ніколаса Мадуро.