Перший президент України Леонід Кравчук заявив про те, що “дорогу до миру на Донбасі” може відкрити документ, підписаний главами чотирьох держав.

“Лідери України, Росії, Франції та Німеччини повинні скласти відповідну дорожню карту особисто”, – наголосив він в інтерв’ю.

На думку Кравчука, повноваження “помічників чи радників міністрів закордонних справ”, яким сьогодні доручено складання подібних документів, недостатні для такої важливої місії.

“Коли ми зібралися у Біловезькій пущі, існував Радянський Союз. Ми приїхали туди, і на порядку денному стояло питання: бути чи не бути Радянському Союзу, або бути чи не бути загальній кризі, яка могла призвести до неймовірного конфлікту. Ми сіли вшістьох і самі написали документ. Без груп – двосторонніх, тристоронніх чи будь-яких інших”, – нагадав перший президент.

Він переконаний:

“Так само треба зробити і сьогодні. І не треба перекладати цю функцію на когось. Це можуть і мають зробити глави держав. Так було завжди, коли питання було гострим і небезпечним для всіх країн”.

Кравчук підкреслив:

“Якщо такий документ буде підписаний, якщо він буде доведений до виконання, тоді ми будемо мати підстави сказати: успіх на Донбасі є”.“Це не означає, що вже завтра все зміниться. Буде потрібно багато часу. Але дорога буде відкрита”, – запевнив він.

Додамо, що раніше перший президент України заявив, що у відносинах України і Росії проявляються позитивні тенденції.

На його думку, поліпшення стосунків виникли після того, як глава Росії Володимир Путін став слухати українського колегу Володимира Зеленського.

Кравчук зазначив, що Путін не хотів спілкуватися з екс-главою країни Петром Порошенко, але з Зеленським у них є діалог. За його словами, тепер країнам необхідно відривати вікно, а потім і двері один одному і вести серйозні розмови.

«Це вже плюс. Після цих розмов відбувся обмін ув’язненими», – додав Кравчук. Також він зазначив, що тепер російська сторона інакше дивиться на Україну.

«Росія почала дивитися на Україну не як на невістку, а як на державу – це важливо», – підкреслив Кравчук. “Першою головною і серйозною розмовою повинна бути зустріч в Парижі, де зберуться глави 4-х держав, де будуть вирішувати це питання (врегулювання на Донбасі)”, – додав Кравчук.

Водночас, перший президент України вважає несвоєчасною ініціативу включити питання Криму до порядку денного переговорів «нормандської четвірки».