Президент США Джо Байден зустрівся з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, та нібито погодився з тим, що Україні не варто надавати План дій щодо членства в НАТО.

Про це розповів на телеканалі «Україна 24» керівник окружного відділення Республіканської партії в Нью-Йорку Борис Пінкус.

«Американці, які кровно зацікавлені в безпеці та процвітанні України, стурбовані насамперед тим, що, на жаль, Європа здає Україну, особливо це було зрозуміло після зустрічі президента Зеленського з Меркель, яка йде з політичної арени. Це перше, а друге — наш президент Байден, що представляє Демократичну партію, на жаль, вмикає задню. Зустрівшись з Меркель, він майже погодився з тим, що Україна не матиме ПДЧ», — заявив він.

За словами Пінкуса, членів Республіканської партії «це страшно турбує».

«Тому ми будемо зараз натискати на всі педалі, перш за все на представників наших округів у Конгресі і Сенаті, щоб вони виконали свої обіцянки дати можливість Україні не тільки отримати сповна 155 млн доларів, призначених для забезпечення безпеки, а й прийняття Україною статусу ПДЧ. Це наша головна мета», — зазначив політик.

Нагадаємо, що зустріч Зеленського та Байдена у липні скасували. В Офісі президента розповіли, що наразі триває активна підготовка візиту Володимира Зеленського до США.

У свою чергу Президент України Володимир Зеленський вітає зусилля Президента США Джо Байдена та Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель із врегулювання кризи, яка утворюється через реалізацію проекту «Північний потік – 2», проте відзначає відсутність конкретних кроків з протидії загрозам від запуску цього трубопроводу.

Про це заявив прес-секретар Президента України Сергій Никифоров на брифінгу у п’ятницю.

«Ми вдячні їм за відданість територіальній цілісності України, за підтримку суверенітету, за їхні заяви, що не можна дозволити Росії використовувати «Північний потік – 2» як зброю, і що Україна навіть по завершенні дії чинного контракту на транзит газу має залишатися транзитною стороною. Щоправда, ми не почули найцікавішого: як саме сторони намагатимуться це забезпечувати. Конкретики, якої вимагає Президент Володимир Зеленський, ми не почули», – зазначив Сергій Никифоров.

Речник Президента України нагадав, що Джо Байден та Ангела Меркель підписали спільну декларацію, у якій пообіцяли захищати «права та гідність усіх людей та протистояти несправедливості та нерівності скрізь, де це відбудеться».

«Президент України сподівається, що саме так це й буде. І що найпотужніша країна світу та найпотужніша країна Європи залишаться вірними своїм деклараціям, своїм зобов’язанням і принципам. І вони не проміняють їх на якісь короткотривалі комерційні інтереси», – додав Сергій Никифоров.

Щодо візиту Володимира Зеленського до США прес-секретар Глави держави зазначив, що нині всі узгодження перебувають на фінальній стадії і найближчим часом будуть озвучені дата й програма.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.