З 1 січня 2019 року енергопослуги клієнтам в Україні будуть надавати дві різні компанії – оператор системи розподілу і компанія-постачальник електроенергії. Зміни відбулися згідно з законом "Про ринок електричної енергії".

Оператор системи розподілу буде здійснювати діяльність виключно з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж. Компанія-постачальник електроенергії буде займатися постачанням електроенергії споживачам, відповідати за нарахування платежів і розрахунки.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Як укласти нові договори і що вони дають?

У зв'язку з нововведеннями, щоб продовжити споживати електроенергію, пересічний український споживач укладає два договори :

– про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу;

– про постачання електричної енергії споживачу з обраним електропоставщиком або постачання електроенергії постачальником універсальних послуг.

Клієнтам зовсім не потрібно спеціально відвідувати Центри обслуговування клієнтів або телефонувати в колл-центр, щоб приєднатися до цих договорів. Держава передбачила спрощену процедуру приєднання: все, що необхідно зробити, – це продовжити користуватися послугами та своєчасно оплачувати рахунки. Клієнту необхідно зробити це в лютому 2019 року, в момент оплати послуг за січень 2019 року".

У клієнтів і надалі залишається всього один рахунок за електроенергію, в якому з'являться дві окремі рядки: вартість послуг з розподілу і вартість електроенергії. Зміна в структурі тарифу не означає його збільшення.

Як оплатити рахунки за світло?

Перший оновлений рахунок побутові клієнти отримають у лютому 2019 року за електроенергію, спожиту в січні. Всі розрахунки проводяться через постачальника електроенергії.

Якщо ви оплачуєте рахунки через банк, інтернет-банкінг, у лютому 2019 року необхідно вказати нові реквізити одержувача – компанії-постачальника. Реквізити будуть на сайтах і в перших рахунках постачальника, які будуть доставлені клієнтам у лютому 2019 року.

Щодо показань лічильників, як і раніше, їх можна передавати через особистий кабінет, за телефоном контакт-центру 15-88, з допомогою соціальних мереж або іншими звичними способами.

Для чого все це потрібно?

У квітні 2017 року Верховна Рада прийняла закон "Про ринок електроенергії". Автори документа стверджували, що цей закон призведе до того, що в галузі виробництва електроенергії та її постачання для кінцевих споживачів з'являться конкурентні відносини, що змусить виробників підвищувати свою ефективність і виведе з ринку неефективне виробництво.

Очікується, що новий ринок електроенергії також дасть населенню можливість обирати постачальників електроенергії.

1 липня 2019 року в Україні має розпочати роботу новий ринок електроенергії. При цьому ціна відпуску електроенергії ТЕС та іншими виробниками буде регулюватися виключно ринковим попитом і пропозицією.