Росія може зірвати переговори із США.
Все тому, що заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков заявив, що діалог США з Росією у Женеві щодо гарантій безпеки може завершитися лише однією зустріччю, оскільки Москва відмовляється йти на поступки.
Про це він повідомив РІА “Новости”.
“Я нічого не можу виключати, це цілком можливий сценарій, і в американців, особливо в їхньої групи підтримки в особі інших НАТОвських країн, не повинно бути жодних ілюзій щодо цього” , – зазначив заступник глави МЗС РФ.
Таким чином може говорити про можливий зрив майбутніх переговорів, адже США та НАТО вже неодноразово заявляли, що російські пропозиції є для них неприйнятними. І все йде до того, що переговори можуть відбутися безрезультатно.
Це визнає й американська сторона, Штати не чекають на позитив від майбутніх переговорів з РФ щодо гарантій безпеки. Хоча висловив сподівання, що певний прогрес у ході консультацій можливий.
Саме тому Сполучені Штати зможуть накласти ембарго проти Росії за аналогією з Іраном, КНДР, Кубою і Сирією
США планують включити Росію до переліку країн, які потрапляють під дію найбільш жорстких експортних обмежень. Про це повідомили агентства Associated Press і Bloomberg із посиланням на американських чиновників.
Зараз найбільш жорсткі експортні обмеження діють щодо Ірану, КНДР, Куби і Сирії. Як стверджують агенства, ембарго накладуть щодо Росії за аналогією з іншими країнами при загостренні ситуації на Україні.
Мова може йти про значні обмеження на експортовані товари. Їх список може варіюватися від авіаційної продукції та інструментів до ігрових консолей, телевізорів і смартфонів.
На думку Bloomberg, Так США хочуть використовувати свою технологічну перевагу для того, щоб завдати удару по військовому і цивільному сектору Росії, а також її амбіціях у технологічній сфері. При цьому ніяких конкретних рішень з цього питання ще не прийнято.
Також повідомлялося, що США обговорюють можливість введення санкцій проти фінансової системи Росії. Крім того, ембарго може бути накладено на постачання американських оборонних технологій.
Офіційний представник Білого дому не заперечував, що обговорювані санкції включають відключення від системи SWIFT найбільших російських фінансових установ. Крім цього, він допустив можливість ембарго на постачання Росії американських оборонних технологій.
Своєю чергою Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель вважає, що будь-які дискусії щодо безпеки довкола України повинні відбуватися за присутності України за столом переговорів, повідомляє “Європейська правда”.
Боррель нагадав позицію ЄС, що “нічого не може обговорюватись про безпеку в Європі без європейців”.
“Крім того, не може бути жодних обмежень незалежності України чи її права визначати свій зовнішньополітичний вибір. І, звичайно, будь-які дискусії про Україну вимагають присутності України за столом переговорів”, – зазначив глава дипломатії Євросоюзу.
“У Європі не може бути безпеки без безпеки в Україні”, – додав він.
Боррель наголосив, що Росія є стороною конфлікту в Україні, а не посередником, як вона часто стверджує.
“Наш головний інтерес, стурбованість і мета – змусити Росію до деескалацію напруги”, – зазначив він.
До того ж Сполучені Штати збираються обговорювати з Росією не лише питання гарантій безпеки, а й інші питання, які не потрапили до російських пропозицій. Про це повідомила прес-служба Білого дому США.
«У нас є власні занепокоєння, які необхідно обговорювати. Ці питання, звичайно, не включені до російських проектів документів», — заявили в адміністрації американського президента.
Як приклади для обговорення представник Білого дому навів вторгнення на територію сусідніх з Росією держав, втручання у виборні процеси, використання хімічної зброї, а також питання виконання домовленостей щодо поширення зброї.
При цьому в Білому домі додали, що реалістично дивляться на переговори, що мають відбутися з Росією.