Сайту Charter97.org стала відома причина, чому білоруські війська досі, незважаючи на накази «згори», не беруть участь у сухопутних військових діях проти України. Більшість пересічного складу білоруських частин, яких готували до відправки в Україну, налаштовані проти участі у війні.

Офіцери доповідають до Генерального штабу ЗС РБ, що у разі переходу кордону життя офіцерів буде у величезній небезпеці, бо солдати піднімуть зброю проти них. Також прогнозується масове здавання в полон білоруських військовослужбовців.

Ряд невеликих підрозділів білоруської армії кілька днів тому вже перетнули кордон з Україною, але повернули назад через відмову військовослужбовців брати участь у бойових діях.

Водночас радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, який є учасником перемовин з російською делегацією, вважає, що білоруська армія не наважиться долучитися до російських окупантів у війні проти України.

Така заява прозвучала на брифінгу Подоляка з головою фракції “Слуга народу” Давидом Арахамією

 “Я би не перебільшував ризики, які є з білоруського боку.

Тобто все це періодично з’являється, що там є активізація, мобілізація і так далі. Але коли ти перевіряєш інформацію: на сьогоднішній день – от зараз як ми розмовляєм – нема мобілізації в тому обсязі, який був би достатній для того, щоб Білорусь прийняла участь у бойових діях.

Тобто, Білорусь не буде приймати – принаймні на сьогодні вона не приймає… Принаймні в нас немає інформації, що вона готова прийняти участь у бойових діях на стороні РФ. Це – підкреслю – офіційна інформація.

Тобто, Білорусьтак, вона надала свою територію для інфраструктурних дій російської армії в рамках “союзних відносин” між ними. Але не більше того.

Поки що загрози на сьогоднішній день загрози з білоруського боку, прямого вторгнення, тобто втягування їх в іноземну операцію – немає”.

Своєю чергою лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що люди в Білорусі в різні способи виступають проти війни з Україною.

Відповідне звернення опозиціонерка опублікувала на своєму youtube-каналі.

“Ми захоплюємося вами, шановні українці та пане Президенте. Ваші дії є прикладом єдності керівництва держави та всього народу. 

Ми, білоруси, проти режиму, який вже здав частину суверенітету нашої країни, щоб стати частиною агресії проти вашої країни.

Білоруси за кордоном допомагають біженцям і постачають обладнання та ліки. Білоруси України йдуть волонтерами, допомагають територіальній обороні. Білоруси формують національний корпус з добровольців і військових, які відмовилися виконувати злочинні накази Лукашенка. Таких білорусів стає все більше, і вони ваші союзники. Зараз і назавжди”. 

Тихановська розповіла, що громадяни Білорусі знову масово вийшли на вулиці, попри жорсткі побиття протестувальників за останні два роки та знищення незалежних медіа. 

За її словами, силовики режиму самопроголошеного Лукашенка затримали за останні дві доби близько 900 осіб.

Крім того, лідерка білоруської опозиції каже, що матері військових переконують своїх синів не йти воювати проти України, і нібито білоруські військові сумніваються і відмовляються йти в наступ на території України.

Також небайдужі громадяни ведуть так звану “рейкову війну”, пошкоджуючи та заважаючи залізничним перевезенням військової техніки та забезпечення армії біля кордонів з Україною.