Прикордонна служба України впустила до країни співробітників пропагандистського ресурсу Міноборони РФ “Звезда”.

Як заявила у своєму відео співробітниця каналу Діана Сіразі, їх приїзд пов’язаний з так званим запрошенням президента Володимира Зеленського, яке він озвучив під час нормандського саміту у Парижі.

«Ми вирішили перевірити, чи тримає він обіцянки, чи пропустять нас через митницю. Поруч зі мною оператор у повному спорядженні – техніка та мікрофон з нашим логотипом», — повідомила вона.

У свою чергу прес-секретар Державної прикордонної служби України Андрій Демченко у коментарі заявив, що у ДПСУ не було ніяких підстав, щоб не впустити до країни пропагандистів Міноборони країни-агресора.

«Є чіткий визначений порядок, у тому числі і щодо в’їзду в Україну іноземців. Такої окремої категорії, як журналісти — нема. Ніяких розпоряджень, стосовно цієї групи журналістів від інших правоохоронних органів, що їм заборонено в’їзд в Україну, для прикордонників не було», — пояснив він.

Водночас, так просто пропагандисти не покинуть територію України. Як стало відомо пізніше, їм вже визначили покарання.

Для початку, пізніше в Держприкордонслужбі заявили, що пропуск російських пропагандистів не пов’язаний із запрошенням президентом України Володимиром Зеленським під час пресконференції за підсумками “нормандського саміту” в Парижі.

Крім того, «Миротворець» внесе знімальну групу телеканалу Міноброни РФ «Звезда» до своєї бази.

“Звіздуни, які приїхали до Києва, будуть внесені в чистилище. Щойно отримали достовірну інформацію про те, що їхній приїзд – частина інформаційної спецоперації. Хоча, це і так було зрозуміло. Просто внести їх у чистилище без підтверджуючих фактів ми не могли”, – йдеться в повідомленні.

А ще журналістів пропагандистського російського телеканалу “Звєзда”, що прилетіли до Києва, можуть оштрафувати за проведення незаконної зйомки під час перетину кордону.