Київ має достатнє забезпечення та високий рівень підтримки з боку союзників у питанні можливого нападу Росії на територію України.

У разі нападу Росії на Україну, наша держава має і матиме достатньо зброї та підтримки, повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов у програмі «Такі справи» з Катериною Соляр.

«Тішить око і вселяє надію у світле майбутнє, коли такої ж думки і наші союзники», – йдеться у випуску.

Україна забезпечила собі підтримку з боку Литви та Польщі. Про це стало відомо завдяки засіданню «Люблінського трикутника», яке відвідали лідери трьох держав: Володимир Зеленський, Анджей Дуда та Ґітанас Науседа.

На зустрічі президентів українська влада переконалася, що Польща та Литва розділяють позицію України та готові сприяти стримуванню військ Путіна.

Президент Польщі Анджей Дуда не підтримав жодних поступок стосовно Росії, чим продемонстрував схожість поглядів з Україною. На його думку, крок назад повинен зробити Путін, а не Україна, а підштовхнути Російську Федерацію до цього кроку мають у США.

Упродовж місяця американська адміністрація Джо Байдена повинна остаточно підготувати заходи, які завдадуть “непосильних, негайних і значних витрат російській економіці та фінансовій системі”.

Такі наслідки чекатимуть Росію, якщо Путін таки вирішить посягнути на територіальну цілісність України.

У програмі зазначили, що це мають бути не точкові санкції: «Це буде вся Росія, яка опиниться під тотальними санкціями, щоб тягар війни її вже точно приплюснув».

Питання підтримки Європи, на відміну від США, залишається досі відкритим, адже, за прогнозами спеціалістів, Європа скоріш за все не стане союзником України під час війни.

Про вибір Німеччини раніше зробив заяву і Олексій Данілов:
«Я вважаю, що ми її не втратили, вона сама себе втратила. Вона є партнером Російської Федерації. І коли на сьогодні йдеться про демократію та гроші, то потрібно обирати: або ви обираєте демократію, або ви обираєте гроші. Якщо країна обирає гроші, чи вона має на це право? Може, і має. Але тоді не слід говорити про демократію”, – заявив український чиновник».

Проте, навіть якщо європейські країни відмовляться ставати з ряд союзників з Україною, вони все одно стануть на кордонах Болгарії та Румунії. Головна причина – намір Північноатлантичного альянсу направити туди свої військові сили.

Попри те, що провідні держави світу застерігають Росію від нападу на Україну, Путін не зважає на можливі жорсткі санкції проти РФ та збільшує присутність своїх військ біля українських кордонів. Нещодавно Російська Федерація направила до Білорусі стратегічні бомбардувальники Ту-22М3.

Такі дії пояснили ніби «спільним патрулюванням» регіонів вздовж західного кордону Білорусі. «Насправді – для ще більшого нагнітання ситуації і шантажу», пише 24 канал.

Для того, аби НАТО виконало головну вимогу Росії, – не брати Україну у склад Північноатлантичного альянсу, Путін також мусить дотриматися ряду умов і піти на поступки.

До прикладу, Росія повинна вивести війська з Молдови і відновити її сувернітет. Також від Путіна вимагатимуть забрати свої війська з Грузії і заодно відмовитися від визнання Абхазії та Південної Осетії. Окрім цього, РФ повинна вивести війська з України, повернути Крим і вивести ракети “Іскандер” з Калінінграда.

«Держава-агресорка підтверджує свою прихильність до підписаних угод, зокрема до гельсінських угод, паризької хартії та будапештського меморандуму 1994 року і все. Просто треба віддати те, що не ваше і забратися геть разом зі своїми “зеленими чоловічками”, іскандерами і прихильниками “русского мира”», – заявили у програмі із Соляр.