Кожна зброя виготовляється з певною метою: є оборонне, є наступальне. А є таке, яке виготовлялося спеціально для того, щоб доставити якомога більше страждань противнику. Саме про таку, унікальну зброю давнини і піде мова в цій добірці.
1. Хопеш.
Копеш – різновид холодної зброї Стародавнього Єгипту з клинком серповидної форми. За формою і функціоналом це щось середнє між мечем і сокирою. Копеш досить вдало поєднує ознаки обох цих засобів озброєння, – цією зброєю можна рубати, різати, колоти. Перша згадка про нього з'являється в Новому Царстві, остання – приблизно близько 1300 р. До н.е. е. Найчастіше копеш працював як сокира, на практиці зупинити його удар одним тільки клинком неможливо, – проламує. При експериментах на фанерному щиті без оковки товщиною 10 мм, тренувальний копеш з товщиною леза від 4 до 8 мм і вагою 1.8 кг без проблем пробивав його наскрізь. Удари зворотньою стороною клинка легко пробивали шолом.
2. Какуте.
Бойове кільце або какуте – несмертельний вид японської зброї, яке складається з невеликого обруча, що охоплює палець, і наклепаного / наварених шипів (зазвичай від одного до трьох). Воїн зазвичай носив одне або два кільця – одне на середньому або вказівному пальці, а інше на великому. Найчастіше кільця носили шипами всередину і використовували в тих випадках, коли було потрібно захопити і утримати людину, але не вбити його і не завдати глибоких пошкоджень. Однак, якщо какуте повертали шипами назовні, то вони перетворювалися на зубчасті кастети. Мета какуте полягала в тому, щоб підпорядкувати ворога, а не вбити його. Особливу популярність ці бойові кільця користувалися у куноіті – жінок-ніндзя. Вони використовували какуте, покриті отрутою, для швидких, фатальних нападів.
3. Шуангоу.
Шуангоу- це меч, з наконечником у вигляді гака, з навершием у вигляді вістря кинджала і гардой-серпом. У результаті воїн, озброєний таким дивною зброєю здатний був битися на різних дистанціях як впритул, так і на віддалі від супротивника на відстані кінчика меча. Заточувалася передня частина клинка, увігнута частина «гарди», навершя рукояті і зовнішня сторона гака. Іноді внутрішня сторона гака була заточена, що дозволяло виконувати хват за цю частину зброї і наносити удари, як сокирою, тієї ж «месяцевідной гардой». Все це різноманіття лез дозволяло комбінувати прийоми, як на дальній дистанції, так і впритул. Кинджалом рукояті можна бити зворотними рухами, серпом – гардой не тільки різати супротивника, але і бити по-кастетному. Мисок – гак меча дозволяв не тільки вражати стинають або ріжучими рухами, але й чіпляти противника, захоплювати кінцівки, підсікати, затискати і блокувати зброю, а то і виривати його. Можна було зчепити шуангоу гаками, і, таким чином, раптово збільшити дистанцію атаки.
4. Чжуа.
Ще одна китайська зброя. Залізна «рука» Чжуан представляла з себе довгу палицю, на кінці якої була прироблена копія людської кисті з величезними кігтями, які з легкістю відривали шматки плоті від тіла супротивників. Самого ваги Чжуан (близько 9 кг) було досить, щоб убити ворога, але з кігтями все виглядало ще більш моторошно. Якщо Чжуан використовував досвідчений воїн, він міг стягати солдатів з коней. Але головною метою Чжуан було виривати щити з рук противників, залишаючи їх беззахисними перед смертоносними кігтями.
5. Скіссор.
По суті, – металевий нарукавник, який закінчується вістрям напівкруглої форми. Служив для захисту, успішної блокування ударів противника, а також для нанесення власних ударів. Рани від скіссора виходили не смертельні, але дуже неприємні, що призводять до рясного кровотечі. Скіссор був легкий і мав довжину 45 см. Першими застосування скіссору знайшли римські гладіатори, і, якщо подивитися на зображення цих боїв, то у більшості воїнів точно можна розрізнити скіссор.
6. Серпоносна колісниця.
Представляла собою вдосконалену бойову колісницю з горизонтальними лезами довжиною близько 1 метра з кожного боку колеса. Грецький воєначальник Ксенофонт, учасник битви при Кунаксі, розповідає про них так: «Це були тонкі коси, розширені під кутом від осі, а також під сидінням погонича, повернені до землі». Це зброя використовувалася в основному для лобової атаки на лад ворога. Ефект тут був розрахований не тільки на фізичне усунення ворога, але також і на психологічний момент, який деморалізує супротивника. Основним завданням серпоносних колісниць було руйнування бойових порядків піхоти. Протягом п'ятого століття до настання нашої ери перси постійно воювали з греками. Саме у греків була тяжкоозброєних піхота, яку перським вершникам було складно здолати. Але ці колісниці буквально вселяли жах супротивникам.
7. Гречеський вогонь.
Горюча суміш, що застосовувалася у військових цілях за часів Середньовіччя. Вперше була вжита візантійцями в морських битвах. Установка з грецьким вогнем являла собою мідну трубу – сифон, через який з гуркотом вивергалася рідка суміш. В якості сили, що виштовхує використовувався стиснене повітря, або міхи зразок ковальських. Імовірно, максимальна далекобійність сифонів становила 25-30 м, тому спочатку грецький вогонь використовувався тільки у флоті, де представляв страшну загрозу повільним і незграбним дерев'яним кораблям того часу. Крім того, за свідченнями сучасників, грецький вогонь нічим не можна було загасити, оскільки він продовжував горіти навіть на поверхні води.
8. Моргенштерн.
Дослівно з німецької – «ранкова зірка». Холодна зброя ударно-дробить дії у вигляді металевої кульки, забезпеченого шипами. Використовувався як навершя палиць або кистеней. Таке навершя сильно збільшувало вагу зброї – сам Моргенштерн важив більше 1,2 кг, що робило сильний моральний вплив на противника, лякаючи його своїм виглядом.
9. Кусарігама.
Кусарігама складається з серпа кама, до якого за допомогою ланцюга кріпиться ударний вантаж. Довжина рукояті серпа може досягати 60 см, а довжина леза серпа – до 20 см. Лезо серпа перпендикулярно до рукояті, воно заточене з внутрішньої, увігнутої сторони і закінчується вістрям. Ланцюг кріпиться до іншого кінця рукояті, або ж до обуха серпа. Її довжина становить близько 2,5 м або менше. Техніка роботи цією зброєю дозволяла завдати противнику удар за допомогою гирьки, або запитати його за допомогою ланцюга, після чого провести атаку серпом. Крім цього, можна було метати в супротивника сам серп, після чого повертати його за допомогою ланцюга. Таким чином кусарігама використовувалася при обороні фортець.
10. Макуахутл.
Зброя ацтеків, що нагадує меч. Його довжина, як правило, досягала 90-120 см. Уздовж дерев'яного леза кріпилися загострені шматочки вулканічного скла (обсидіану). Рани від застосування цієї зброї виходили жахливими через поєднання гострого краю (достатнього, щоб обезголовити супротивника) і зазубрин, які рвали плоть. Остання згадка про макуахутле відноситься до 1884 році.