Кожна зброя виготовляється з певною метою: є оборонне, є наступальне. А є таке, яке виготовлялося спеціально для того, щоб доставити якомога більше страждань противнику. Саме про таку, унікальну зброю давнини і піде мова в цій добірці.

10 самых жутких видов древнего оружия история, оружие

1. Хопеш.

1. Хопеш. история, оружие

Копеш – різновид холодної зброї Стародавнього Єгипту з клинком серповидної форми. За формою і функціоналом це щось середнє між мечем і сокирою. Копеш досить вдало поєднує ознаки обох цих засобів озброєння, – цією зброєю можна рубати, різати, колоти. Перша згадка про нього з'являється в Новому Царстві, остання – приблизно близько 1300 р. До н.е. е. Найчастіше копеш працював як сокира, на практиці зупинити його удар одним тільки клинком неможливо, – проламує. При експериментах на фанерному щиті без оковки товщиною 10 мм, тренувальний копеш з товщиною леза від 4 до 8 мм і вагою 1.8 кг без проблем пробивав його наскрізь. Удари зворотньою стороною клинка легко пробивали шолом.

10 самых жутких видов древнего оружия история, оружие

2. Какуте.

2. Какутэ. история, оружие

Бойове кільце або какуте – несмертельний вид японської зброї, яке складається з невеликого обруча, що охоплює палець, і наклепаного / наварених шипів (зазвичай від одного до трьох). Воїн зазвичай носив одне або два кільця – одне на середньому або вказівному пальці, а інше на великому. Найчастіше кільця носили шипами всередину і використовували в тих випадках, коли було потрібно захопити і утримати людину, але не вбити його і не завдати глибоких пошкоджень. Однак, якщо какуте повертали шипами назовні, то вони перетворювалися на зубчасті кастети. Мета какуте полягала в тому, щоб підпорядкувати ворога, а не вбити його. Особливу популярність ці бойові кільця користувалися у куноіті – жінок-ніндзя. Вони використовували какуте, покриті отрутою, для швидких, фатальних нападів.

10 самых жутких видов древнего оружия история, оружие

3. Шуангоу.

3. Шуангоу. история, оружие

Шуангоу- це меч, з наконечником у вигляді гака, з навершием у вигляді вістря кинджала і гардой-серпом. У результаті воїн, озброєний таким дивною зброєю здатний був битися на різних дистанціях як впритул, так і на віддалі від супротивника на відстані кінчика меча. Заточувалася передня частина клинка, увігнута частина «гарди», навершя рукояті і зовнішня сторона гака. Іноді внутрішня сторона гака була заточена, що дозволяло виконувати хват за цю частину зброї і наносити удари, як сокирою, тієї ж «месяцевідной гардой». Все це різноманіття лез дозволяло комбінувати прийоми, як на дальній дистанції, так і впритул. Кинджалом рукояті можна бити зворотними рухами, серпом – гардой не тільки різати супротивника, але і бити по-кастетному. Мисок – гак меча дозволяв не тільки вражати стинають або ріжучими рухами, але й чіпляти противника, захоплювати кінцівки, підсікати, затискати і блокувати зброю, а то і виривати його. Можна було зчепити шуангоу гаками, і, таким чином, раптово збільшити дистанцію атаки.

10 самых жутких видов древнего оружия история, оружие

4. Чжуа.

4. Чжуа. история, оружие

Ще одна китайська зброя. Залізна «рука» Чжуан представляла з себе довгу палицю, на кінці якої була прироблена копія людської кисті з величезними кігтями, які з легкістю відривали шматки плоті від тіла супротивників. Самого ваги Чжуан (близько 9 кг) було досить, щоб убити ворога, але з кігтями все виглядало ще більш моторошно. Якщо Чжуан використовував досвідчений воїн, він міг стягати солдатів з коней. Але головною метою Чжуан було виривати щити з рук противників, залишаючи їх беззахисними перед смертоносними кігтями.

10 самых жутких видов древнего оружия история, оружие

5. Скіссор.

5. Скиссор. история, оружие

По суті, – металевий нарукавник, який закінчується вістрям напівкруглої форми. Служив для захисту, успішної блокування ударів противника, а також для нанесення власних ударів. Рани від скіссора виходили не смертельні, але дуже неприємні, що призводять до рясного кровотечі. Скіссор був легкий і мав довжину 45 см. Першими застосування скіссору знайшли римські гладіатори, і, якщо подивитися на зображення цих боїв, то у більшості воїнів точно можна розрізнити скіссор.

10 самых жутких видов древнего оружия история, оружие

6. Серпоносна колісниця.

6. Серпоносная колесница. история, оружие

Представляла собою вдосконалену бойову колісницю з горизонтальними лезами довжиною близько 1 метра з кожного боку колеса. Грецький воєначальник Ксенофонт, учасник битви при Кунаксі, розповідає про них так: «Це були тонкі коси, розширені під кутом від осі, а також під сидінням погонича, повернені до землі». Це зброя використовувалася в основному для лобової атаки на лад ворога. Ефект тут був розрахований не тільки на фізичне усунення ворога, але також і на психологічний момент, який деморалізує супротивника. Основним завданням серпоносних колісниць було руйнування бойових порядків піхоти. Протягом п'ятого століття до настання нашої ери перси постійно воювали з греками. Саме у греків була тяжкоозброєних піхота, яку перським вершникам було складно здолати. Але ці колісниці буквально вселяли жах супротивникам.

10 самых жутких видов древнего оружия история, оружие

7. Гречеський вогонь.

7. Греческий огонь. история, оружие

Горюча суміш, що застосовувалася у військових цілях за часів Середньовіччя. Вперше була вжита візантійцями в морських битвах. Установка з грецьким вогнем являла собою мідну трубу – сифон, через який з гуркотом вивергалася рідка суміш. В якості сили, що виштовхує використовувався стиснене повітря, або міхи зразок ковальських. Імовірно, максимальна далекобійність сифонів становила 25-30 м, тому спочатку грецький вогонь використовувався тільки у флоті, де представляв страшну загрозу повільним і незграбним дерев'яним кораблям того часу. Крім того, за свідченнями сучасників, грецький вогонь нічим не можна було загасити, оскільки він продовжував горіти навіть на поверхні води.

10 самых жутких видов древнего оружия история, оружие

8. Моргенштерн.

8. Моргенштерн. история, оружие

Дослівно з німецької – «ранкова зірка». Холодна зброя ударно-дробить дії у вигляді металевої кульки, забезпеченого шипами. Використовувався як навершя палиць або кистеней. Таке навершя сильно збільшувало вагу зброї – сам Моргенштерн важив більше 1,2 кг, що робило сильний моральний вплив на противника, лякаючи його своїм виглядом.

10 самых жутких видов древнего оружия история, оружие

9. Кусарігама.

9. Кусаригама. история, оружие

Кусарігама складається з серпа кама, до якого за допомогою ланцюга кріпиться ударний вантаж. Довжина рукояті серпа може досягати 60 см, а довжина леза серпа – до 20 см. Лезо серпа перпендикулярно до рукояті, воно заточене з внутрішньої, увігнутої сторони і закінчується вістрям. Ланцюг кріпиться до іншого кінця рукояті, або ж до обуха серпа. Її довжина становить близько 2,5 м або менше. Техніка роботи цією зброєю дозволяла завдати противнику удар за допомогою гирьки, або запитати його за допомогою ланцюга, після чого провести атаку серпом. Крім цього, можна було метати в супротивника сам серп, після чого повертати його за допомогою ланцюга. Таким чином кусарігама використовувалася при обороні фортець.

10 самых жутких видов древнего оружия история, оружие

10. Макуахутл.

10. Макуахутл. история, оружие

Зброя ацтеків, що нагадує меч. Його довжина, як правило, досягала 90-120 см. Уздовж дерев'яного леза кріпилися загострені шматочки вулканічного скла (обсидіану). Рани від застосування цієї зброї виходили жахливими через поєднання гострого краю (достатнього, щоб обезголовити супротивника) і зазубрин, які рвали плоть. Остання згадка про макуахутле відноситься до 1884 році.

10 самых жутких видов древнего оружия история, оружие