“Путін не правий”: Британія закликала Європу поставити хрест на російських енергоносіях

Ліз Трас закликала європейських лідерів припинити свою залежність від російських енергоносіїв.

Прем’єр-міністр Британії Ліз Трас закликає до єдності в питаннях енергетичної безпеки.

Про це повідомляє Reuters.

Як пише видання, на першому саміті Європейського політичного співтовариства уряд Британії наполягатиме на єдності з енергетичної безпеки та міграції. Ліз Трас закликала європейських лідерів припинити свою залежність від російських енергоносіїв, оскільки війна Росії проти України показала, наскільки Європа залежить від поставок з Росії.

“Путін сподівається, що зможе розділити нас у боротьбі за постачання енергоносіїв. Ми повинні показати йому, що він не правий”, – зазначила вона.

Ліз Трас попросила допомоги у Франції, Бельгії та Нідерландів, щоб запобігти відключенню світла взимку. Вона заявила, що Британія і сусідні держави мають взяти на себе зобов’язання тримати відкритими взимку підводні кабелі та трубопроводи, щоб “увімкнути світло на всьому континенті”.

Коротко про ситуацію з газом:

31 серпня “Газпром” призупинив постачання газу в Європу по “Північному потоку-1”. У компанії заявили, що на частинах трубопровідного компресора були виявлені витоки мастила, і обладнання довелося відключити до усунення витоку.

На тлі зупинки російського газопроводу “Північний потік” спотова ціна газу в Європі вранці 5 вересня підскочила на 30% майже до 2900 доларів за тисячу кубометрів.