В уряді заявляють, що серед причин звільнення очільників митниці та податкової – слабкі показники по надходженню в державний бюджет, наразі Кабмін відбирає “ефективні команди, що реалізують роботу у надскладний час”.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook.

“На останньому засіданні Кабінет міністрів ухвалив рішення про звільнення голів Митної та Податкової служб. Уряд вжив такі заходи, адже робота митниці та податкової — це, перш за все, питання економічної безпеки країни. Тут не може бути ніяких виправдань.

Бюджет-2019 показав один із найгірших показників по надходженнях за останні роки. Ми бачимо, що ситуація в 2020 році не покращилася, і не тільки через коронакризу”, – повідомляє прем’єр.

Шмигаль зазначає, що просто звільнення топ-чиновників мало що зміне, і потрібні “рішучі інституційні зміни”.

“Сама по собі заміна керівництва мало що змінює. Потрібно більш рішуче впроваджувати інституційні зміни. Зараз Кабмін перебуває у процесі підбору ефективних команд, які зможуть реалізовувати цю роботу в надскладний час”, – зауважує очільник уряду.

Також повідомляється, що Кабмін підтримує створення парламентом Тимчасової слідчої комісії щодо перевірки інформації про можливі зловживання у податковій та на митниці за останні роки.

“Це і є реальний “аудит держави”, який ми готові проводити разом із народними депутатами. Водночас, я закликаю правоохоронні органи прозоро провести розслідування інформації щодо можливих махінацій у митній та податковій сферах. І поставити крапку в цьому питанні”, – резюмує Шмигаль.

До слова, раніше Денис Шмигаль повідомив, що українці мають носити засоби індивідуального захисту протягом цього року і, можливо, в наступному. Про це прем’єр сказав в ефірі програми «Подробиці» на телеканалі «Інтер».

«Це так звана економіка недоторканності: соціальна дистанція, засоби індивідуального захисту і, відповідно, ті обмеження, в яких ми живемо вже сьогодні і будемо змушені жити в цьому році точно, можливо, й в наступному», – зазначив глава уряду.

За його словами, така модель поведінки має бути сприйнята і використовуватися суспільством у майбутньому.

Він зазначив, що, базуючись на цифрах і розрахунках Національної академії наук України, Кабмін має підстави говорити про те, що зростання приросту хворих на коронавірус, яке можна назвати наступним піком, очікується у період з 3 по 8 травня.

«З 11 травня, я сподіваюся, ми розпочнемо перший етап виходу з карантину, коли ми послабимо певні обмеження, починаючи з можливості відвідувати парки, сквери. Дамо дозвіл на роботу магазинів оптової і роздрібної торгівлі непродовольчими товарами тощо», – сказав очільник уряду.

За його словами, наступний етап виходу з карантину буде, коли почне знижуватися рівень захворюваності і вивільнятимуться від хворих медичні заклади.