російські загарбники безупину намагаються наступати на Вугледар. Однак вони отримали гідну відсіч і відійшли на вихідні рубежі, на попередні позиції.

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт Олег Жданов. Вугледар має величезне значення для ЗСУ, якщо його втратити, доведеться перебудовувати всю лінію оборони.

Жданов розповів, що Збройні сили України відбили всі спроби росіян наступати на Вугледар. Морська піхота Росії, найбільш боєздатні частини окупантів, отримали відсіч і понесли дуже великі втрати й відійшли на вихідні рубежі. У Вугледарі зараз ситуація стабільно важка, але вона контрольована з боку Збройних сил України.

Вугледар більш-менш укріплений, і там усю ділянку фронту пробували на міць ще на двох ділянках, північніше й південніше Вугледара, та успіху ворог не мав. Тож, там нині спад інтенсивності бойових дій. Якщо ми подивимось на мапу, то з фактично військової точки зору, вони найбільший успіх мають на ділянці від Кремінної до Авдіївки,
– зазначив військовий експерт.

Він продовжив, що на його погляд, росіяни будуть намагатись розвивати успіх на цій ділянці. Чи буде другий удар на Вугледар, чи не буде нині вакжо сказати. Утім у світлі повідомлень про новий масштабний наступ росіян, від них треба чекати всього.

“Може так статись, що вони зосередяться на цих двох напрямках: на Лиман і на Часів Яр”, – зауважив Жданов.

Олег Жданов повідомив, що наступ росіян, про який всі говорять, вже розпочався. Мовиться про Донецьку і Луганську область.

Це прорив на Часів Яр і намагання розширити цю ділянку прориву. Зараз пішла активізація з боку Кремінної в напрямку Лиману, – наголосив він.

За його словами, не буде такого окремого броньованого удару по якійсь ділянці фронту.

“Вони будуть нарощувати зусилля і будуть намагатися до 24 лютого здійснити хоча б оточення нашого угрупування військ навколо Сіверська”, – пояснив військовий експерт і додав, що саме в цих діях і прослідковується мета росіян.

Тож такі плани ворог хоче реалізувати вже найближчим часом. Зокрема, сьогодні від Кремінної, що на Луганщині, іде російська навала, яку ЗСУ стримують.

До речі, як заявляє Генштаб, вони навіть мають частковий успіх у лісах навколо Кремінної, – розказав Жданов.

Протистояння українських захисників із росіянами в напрямку Часів Яр спостерігається вже тиждень.

На його думку, число росіян буде тільки збільшуватися коштом військових частин, які вони підтягують на цю ділянку фронту.

Олег Жданов розказав, що наразі росіяни із мобілізованих формують не мотострілецькі, а стрілецькі полки.

Різниця в тому, що в цих полках не вистачає техніки, особливо бойових броньованих машин, – наголосив він.

За його словами, у стрілецькому полку замість танкового батальйону може бути танкова рота і не з 30 танків, а 10 танків.

“Основний засіб пересування цього полку – це тентовані вантажні автомобілі, а не бронетранспортери чи бойові машини піхоти”, – зосередив увагу військовий експерт.

На його думку, Путін намагається перевести цю війну й росіян у вітчизняну площину.

Вони навіть нумерацію полків беруть з нумерації тих частин, які були в складі Збройних сил СРСР під час Другої світової війни, – повідомив Жданов.

Та водночас, росіянам все ж не слід думати, що це допоможе їм захопити українські землі.