Російські війська, попередньо, відійшли від населених пунктів Новомайорське та Новодонецьке, що на Запорізькому напрямку. Такою інформацією поділився у Telegram військовослужбовець 24-ї штурмової бригади «Айдар» ЗСУ під позивним «Осман», посилаючись на дані товаришів по службі, які ведуть наступ на тій ділянці. 

«За інформацією від хлопців з фронту, російські війська відійшли з Новомайорського та Новодонецького, наші закріпилися, відбивають контратаки… Ситуація динамічна», – написав Осман.

За даними незалежного ресурсу DeepState, на даній ділянці фронту оборону утримують 131-й стрілецький полк і 40-а бригада морської піхоти, а також 110-та мотострілецька бригада ЗС РФ. Проблема у росіян, запевняє воїн 24-ї бригади, також у населеного пункту Очеретувате, що приблизно в 20 км на північний схід від Токмака.

Зазначимо, що офіційного підтвердження інформації про відступ російських військ на Запорізькому напрямі наразі немає.

Ще з середини серпня армія Путіна вже не може завадити ЗСУ повільно, але впевнено просуватися вперед на Запорізькому напрямку.

Навіть незважаючи на передислокацію російських військових елементів та перекидання на цю ділянку фронту елітних спецпідрозділів, ворогові не вдається стримати контрнаступ ЗСУ.

Такої думки дійшли аналітики з Інституту вивчення війни, детально вивчивши всі дані у відкритих джерелах. Ще в середині серпня МО РФ перекинуло на Запорізький напрямок десантні війська з 7-ї та 76-ї дивізій РФ. Це було зроблено, щоб хоча б трохи розвантажити окупантів із 22-ї та 45-ї бригад спецназу, які стримували контратаки ЗСУ у червні та липні 2023 року.

В інтерв’ю американському виданню один із українських захисників, що воюють на Запорізькому напрямку, розповів, що російські війська, які захищають окопи на другій лінії, «низькоякісні». При цьому десантні війська, які іноді контратакують ЗСУ, трохи «сильніші». Не виключено, що для контратак МО РФ вирішило використати не лише мобілізовані, а й свої елітні десантні підрозділи.