Луганщина, на відміну від Донеччини, нині майже повністю окупована. Як відбувається контрнаступ в області, у розмові з «Главкомом» розповів голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. Він вважає, що стрімкої деокупації Луганської області, як на Харківщині, на жаль, не буде. 

У Харкові спрацював ефект несподіванки і дуже гарно підготовленої операції, але російські війська втекли якраз в Луганську та Донецьку області. Зараз вони зариваються між Сватовим і Троїцьким, готують укріпрайони і в Старобільську так само. Тобто з нашого боку вже не вийде такий швидкий контрнаступ, коли окупанти будуть всі перелякані та повтікають, вважає керівник Луганщини.

Тут буде набагато важче, ніж в Харкові. Не будемо забувати, що навіть якщо вони десь і почнуть втікати на початку контрнаступу, – лінія розмежування у нас проходить через всю Луганську область, від Попасної до Станиці Луганської. З нашого боку укріпні споруди розбиті, а з їхнього, де вони вісім років тримали лінію розмежування, вони залишились й достатньо потужно забетоновані. Тобто це потужна лінія захисту, яку доведеться проходити не так, як це робить русня, – в лобову, а військовою майстерністю, яку, в принципі, показують наші генерали, – пояснює Гайдай.  

Гайдай розуміє, що дух українців піднесений чудовими результатами наступу на Харківщині. Однак хоче трохи охолодити загальний захват.

На жаль, іноді журналісти десь трохи прикрашають або перекручують певні слова. Я ніколи не казав про те, що Сватове звільнили. Так, в Сватовому, в Кремінній не було російських військ протягом певного часу, але ці міста не звільнені. Частина Луганської області, навколо якої постійно йшли бої і яка так і не була окупована – це Білогорівка біля Лисичанська, – сказав Гайдай.

Водночас зауважує: на Харківщині були невеликі втрати, хоча кожен загиблий солдат важливий.  

Якщо просто порівняти у відсотках скільки втрат у ворога та скільки в нас – то операція вийшла чудовою не тільки за результатами звільнених територій, але й за співвідношенням загиблих, – розповів Гайдай. 

Своєю чергою Офіцер Армії оборони Ізраїлю, військовий аналітик Ігаль Левін розповів, яку тактику можуть застосувати Збройні сили України для звільнення окупованих Донецька та Луганська. Про це Ігаль Левін заявив в ефірі Радіо НВ. Він нагадав, що Росії не вдалася тактика бліцкригу (план ведення швидкоплинної війни – Ред.), про яку вона спочатку заявляла. Весь світ побачив, що РФ не спроможна на бліцкриг, а от Україна може таке здійснити.

За словами Левіна, контрнаступ у Харківській області говорить про те, що Україна здатна на більші операції. Не вся західна техніка була пущена в дію Силами оборони, і попереду ще багато територій, які треба звільняти.

Ізраїльський офіцер розповів, що зараз на Заході ведуться “воєнні ігри” (моделювання воєнних дій – Ред.) з акцентом на те, як звільнятимуть Крим, Донецьк та Луганськ.

Ігаль Левін заявив, що контрнаступ ЗСУ у Харківській області показав, що на фронтах ініціатива тепер у руках України.

До подій у Харківській області ініціатива була у ЗС РФ, а Україна підлаштовувалась. Зараз навпаки – Росії треба підлаштовуватись: де будувати оборону, де кинути свої нечисленні резерви, куди їм послати цих зеків, — зазначає Левін.

Він нагадав ситуацію із розгромом 1 танкової гвардійської армії ЗС РФ біля Ізюма. Там було близько 10 тисяч особового складу. ЗСУ “обнулили” цю армію.

Її розгромили. Крім танків, там покинули майже 200 одиниць всілякої техніки: артилерія, ЗРК тощо. ВСУ розгромили ударне угруповання, яке йшло на Слов’янськ та Краматорськ. Тепер це убезпечило Слов’янськ та Краматорськ. Перехоплення цієї ініціативи показало, як відбуватиметься звільнення Донецька та Луганська… Міста можна брати штурмом, як це відбувалося з Попасною, а можна їх охоплювати – оточувати. І тоді у ворога є лише два вибори – піти, залишивши місто, або залишитися в оточенні. А в оточенні жодний гарнізон не може стояти вічно, — зазначає офіцер Армії оборони Ізраїлю.

За його словами, єдиний недолік тактики оточення міста – це час. Якщо немає можливості воювати довго, така стратегія не підходить.